Articol de GSP - Publicat luni, 26 martie 2012 00:00 / Actualizat luni, 26 martie 2012 12:07
Dinamo are o singură victorie în 2012 şi traversează o perioadă dificilă.
Deşi au terminat turul pe primul loc, "cîinii" au stricat prin începutul prost de retur mult din ce agonisiseră în prima parte a campionatului. Cristi Borcea a revenit în ţară în această iarnă şi a promis că se va implica serios ca Dinamo să nu rateze titul anul acesta, dar efectul a fost unul invers
Fără Borcea prin preajmă, Liviu Ciobotariu a creat o echipă tare la Dinamo în tur şi a intrat în iarnă în postura de lider.
Revenire cu ghinion
Borcea revenea alături de echipă într-un moment foarte bun pentru club şi promitea transferuri care să aducă un nou titlu în Ştefan cel Mare după 5 ani.
"Nu pot lăsa echipa la greu. Eu revin în ianuarie, punem la punct ce mai e de pus, completăm lotul cum trebuie şi ne batem să luăm titlul ăsta odată!", anunţa Borcea la revenirea de la Miami.
După cele 5 etape din 2012, Dinamo e pe locul 2 şi ar putea pica la 5 puncte în spatele liderului CFR Cluj dacă ardelenii înving diseară pe Oţelul. În clasamentul returului, Dinamo e pe locul 9 în Liga 1, cu 8 puncte şi un golaveraj de 7-7.
Jucători aduşi în iarnă
Strătilă: 250.000 euro
Curtean: 400.000
Tameş: gratis
Cosmin Matei: gratis
Platini: 10.000 euro
TOTAL: 660.000
Dinamo e cu nervii la pămînt » Pulhac a înjurat un spectator, Giovanni îl atacă pe Ciobotariu