Alte știri din fotbal
Pleacă Denis Alibec! Jucătorul s-a înțeles cu noua echipă » Gigi Becali confirmă mutarea
14
Lovitură pentru Farul » Unul dintre titularii lui Zicu s-a accidentat înaintea meciurilor decisive!
0
Pavel Badea și-a făcut calculele pentru titlu: „Nu mi-e frică de Rapid și Dinamo!” » Avertisment din interiorul echipei: „S-au pierdut șanse imense”
2
LPF a decis să reprogrameze meciul dintre FC Botoșani și Oțelul Galați
2
Știri din fotbal internațional
Două anunțuri importante la FCSB: „El intră duminică, el debutează cu Botoșani”
0
Cei doi remarcați ai lui MM Stoica la egalul cu Fenerbahce: „I-am spus și patronului: el merită să joace!”
0
Ștefan Târnovanu se ia de ultrașii din Peluza Nord: „Banner la mișto” + Reacție după ce Becali l-a scos din poartă: „Domnul patron a venit la bază...”
0
Domenico Tedesco, neimpresionat: „FCSB? Nu ne-a surprins cu nimic”
0
Lifestyle
Nu e glumă! Iubita numărului 9 ATP a câștigat mai mulți bani decât tenismenul la Australian Open
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
11
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
„Creierul șoferului n-a mai ținut cont de TIR”. De ce e improbabil ca „lane ...
Libertatea
Teancuri de euro în scara blocului: momentul în care avocata Adriana ...
Adevărul
Locul unde „Pantera” Daniel Pancu este la loc de cinste, iar Mircea Lucescu ...
GSP SPECIAL
„Măicuța Beatrice”, falsa clarvăzătoare care s-a îmbogățit din descântece ...
Libertatea
baiatul asta este intr-o CONFUZIE continua .....o fi auzit si el , pe ici pe colo , cam cu ce se mananca businessul de la Cuca Macaii , 1-1=2 sau 1-1 =0, insa PERFORMANTA si PLUS VALOAREA , intr-o companie , inseamna STRATEGIE nu MEDIOCRITATE a la nea' Goita, cu directorasi facuti la apelul ghetelor si business -man a la CUCA MACAI...apropo cat ar fi ,, pierdut '' clubul daca nu-l vindea , peste noapte , pe Nedelcearu si ar fi intrat in VISTERIE BANII din drepturile PALY OFF , o posibila castigarea a inca unei Cupe a Romanicai , banii din bilete vandute catre fani ,etc ,etc ? vedea-va-s facand echipa la psd-lui celuilalt GOITA , STRATEGILOR , ca poate ASA o sa scapam si de CIUMA ROSIE
Cred ca Negoita ar trebui sa plece sa lase echipa pe miini bune nu sa faca numai profit din vinzarea jucatorilor,iar echipa sa se duca pe apa simbetei?!?!?!
Foarte bine ! Tineri din Academia Dinamo, rechemati toti cei imprastiati prin ligile 2 si 3, obiectiv clasarea intre locurile 6-10 si eventual ,de ce nu , Cupa ! Asta pe 5ani .Dar cu ce antrenor ? Bratu, nu cred. Poate Multescu , poate Claudiu Niculescu ! Succes !
Pai cum să faci echipă cînd el vinde orice tînăr care scoate capul puțin la prima strgare gen costache rotariu și alți păi întîi investești și după aia vinzi cel mult 1.2 jucători pe an
Pai atunci de ce nu plecați de la dinamo dacă infuzie de capital nu faceți doar să luați bani pe vănzări de jucători știți că la fotbal nu vă pricepeți vindeți odată că ați furat destul ați adus clubul la stadiul de echipă de care nu se mai teme nici o echipă chiar se bucură cred că negoiță este antidinamovist nu știu cum poate să mai dormă zgîrcitul dracului plecă odată de la di namo
nu va suparati..dar faptul ca promovam jucatori de la academie nu inseamna ca facem un pas inapoi calitativ fata de strainii adusi din straintate. In afara de Nemec si Penedo nici un strain nu rupa gura targului si mai mult de atat - pe nici unul nu se incaseaza vren ban. In schimb pe jucatorii crescuti de mici se pot lua bani buni. Hagi e in playoof cu juniori promovati de la echipa de juniori pe care Dinamo a invins-o. E logic ca Dinamo cu juniori mai buni ar trebui sa-si propuna o performanta asemanatoare. Salut aceasta decizie, trebuia luata de acum 5 ani si acum eram altundeva. Tinerii trebuie promovati inca din acest sezon. Dudea si Moldoveanu ar trebui sa fie titulari. Se vede cu ochiul liber o diferenta de calitate intre Moldoveanu si Popa in timp ce Dudea ar trebui sa faca pereche cu Popescu indiferent de riscuri. Ideea e sa sedimentezi cuplul de fundasi centrali pentru sezonul urmator.
Cu obiective asa indraznete nu mai vine nimeni la Dinamo,e clar.Cind spui ''pepiniera'' zici ca e Real Madrid cu 30 de echipe de pusi,de fapt sint 2-3 tineri care vor fugi si aia decit sa se bata la retrogradare.O sa joace Bratu cu Rat,revin Danciulescu si Marius Niculae(ca e sizmardoi) si antreneaza Dinu moca.
Pana la urma strategia e corecta! Dar nu hayegan e problema! Ci Deaconu! Pai de cate ori Dinamo nu a fost martelata de arbitri!!? Si apoi au aparut in presa articole ticaloase mizerabile, ***, cum ca Dinamo a fost hoţul !?? Păi sa fim noi sanatosi ca asa poti sa ajungi in liga a iv-a la cata mizerie e in fotbalul romanesc! Traisca si infloreasca echipa de carton presat fc5b!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
sa nu apara hateganu ca arbitru!
Păi, dacă ăsta-i obiectivul, să dea Domnul să nu vi-l îndepliniți! Atletico Textila să scrie pe voi...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.