FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - STEAUA 1-1

Semedo, aplaudat şi hulit

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 septembrie 2008 00:00

Ceferiştii au fost generoşi cu Semedo la încălzire şi aprigi în timpul meciului


Revenit în Gruia, pentru prima dată ca adversar, Antonio Semedo s-a bucurat de o primire călduroasă cînd a ieşit pe gazon. A zîmbit. Colegii săi erau huiduiţi, pe el publicul nu-l uitase. Foştii coechipieri l-au îmbrăţişat, s-a salutat cu Trombetta.

Trică avertizase: "Îl vor huidui. Aşa am păţit eu în Ghencea". Simţul fotbalistului nu l-a înşelat. Ca la un semnal, după începerea partidei, suporterii şi-au schimbat atitudinea faţă de portughez. La aproape fiecare atingere de balon, Semedo a fost fluierat de o bună parte a publicului.


Cadu trebuia eliminat
În minutul 32, CFR trebuia să ră­mî­nă în inferioritate, după ce Cadu l-a călcat intenţionat pe spate pe Arthuro. Ata­can­tul stelist era prăbuşit la pămînt după un duel cu căpitanul gaz­de­lor, iar fundaşul portughez l-a călcat cu intenţie, deşi ar fi putut evita acest lucru. “Cen­tra­lul” Augustus Constantin nu a sesizat incidentul şi, astfel, lusi­ta­nul nu a primit nici măcar cartonaş galben. La golul lui Dayro, Arthuro fusese lovit în cap de o monedă aruncată din tribuna ocupată de galeria clujeană. (Răzvan Rotaru)




"Ştiam că CFR e o echipă puternică şi a demonstrat-o şi cu noi. E un rezultat echitabil şi acum ne gîndim la Fiorentina. Putem face o figură frumoasă acolo"
Robinson Zapata, portar Steaua

Ceferiştii au fost generoşi cu Semedo la încălzire şi aprigi în timpul meciului

Revenit în Gruia, pentru prima dată ca adversar, Antonio Semedo s-a bucurat de o primire călduroasă cînd a ieşit pe gazon. A zîmbit. Colegii săi erau huiduiţi, pe el publicul nu-l uitase. Foştii coechipieri l-au îmbrăţişat, s-a salutat cu Trombetta.

Trică avertizase: "Îl vor huidui. Aşa am păţit eu în Ghencea". Simţul fotbalistului nu l-a înşelat. Ca la un semnal, după începerea partidei, suporterii şi-au schimbat atitudinea faţă de portughez. La aproape fiecare atingere de balon, Semedo a fost fluierat de o bună parte a publicului.

Cadu trebuia eliminat
În minutul 32, CFR trebuia să ră­mî­nă în inferioritate, după ce Cadu l-a călcat intenţionat pe spate pe Arthuro. Ata­can­tul stelist era prăbuşit la pămînt după un duel cu căpitanul gaz­de­lor, iar fundaşul portughez l-a călcat cu intenţie, deşi ar fi putut evita acest lucru. “Cen­tra­lul” Augustus Constantin nu a sesizat incidentul şi, astfel, lusi­ta­nul nu a primit nici măcar cartonaş galben. La golul lui Dayro, Arthuro fusese lovit în cap de o monedă aruncată din tribuna ocupată de galeria clujeană. (Răzvan Rotaru)

"Ştiam că CFR e o echipă puternică şi a demonstrat-o şi cu noi. E un rezultat echitabil şi acum ne gîndim la Fiorentina. Putem face o figură frumoasă acolo"
Robinson Zapata, portar Steaua

"E pentru prima oară în cariera mea cînd mi se întîmplă să joc împotriva fostei mele echipe. M-am simţit ciudat pe teren, însă regret că nu am plecat victorios"
Antonio Semedo, mijlocaş Steaua

"Mi-am dorit mult să le dau gol foştilor mei colegi, dar nu am reuşit. Rezultatul este corect şi acum mergem la Firenze să cîştigăm"
Antonio Semedo, mijlocaş Steaua

"A fost un meci frumos, cu multe ocazii de gol. Am reuşit să păstrăm avansul de cinci puncte în faţa CFR-ului şi asta e cel mai important"

Sorin Ghionea, fundaş Steaua

"Cred că meritam să cîştigăm după numărul mare de ocazii avute. Dar şi CFR a demonstrat că e o formaţie puternică"

Janos Szekely, mijlocaş Steaua

"Îi respect pe cei de la Steaua, au o echipă puternică, însă cred că au venit să scoată un rezultat de egalitate. Am fi putut cîştiga. Din păcate mingea nu a mai vrut să intre în poartă"

Tony da Silva, fundaş CFR


Fault, dar în afara careului
Clujenii au cerut penalty la o fază petrecută în minutul 22, cînd Culio s-a prăbuşit în suprafaţa de pe­deap­­să adversă după un duel cu Ogă­­raru. Augustus Constantin nu a fluierat, lăsînd jocul să continue. Re­luările A1 au demonstrat că fun­da­şul dreapta al Stelei l-a împins pe argentinianul lui CFR, însă faultul s-a petrecut în afara careului.

Ogăraru şi Pereira, la un pas de bătaie
În minutul 22 al meciului a avut loc un moment încins între Ogăraru şi Pereira, după o intrare mai dură a stelistului. “Ceferistul” a ripostat, încercînd să-şi facă singur dreptate, moment în care Ogăraru a sărit la bătaie. Spiritele s-au liniştit însă destul de repede, fundaşul Stelei alegîndu-se cu un cartonaş galben. (Cosmin Lucaci)

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (8)
 •  27 Septembrie 2008, 16:08

"În minutul 22 al meciului a avut loc un moment încins între Ogăraru şi Pereira, după o intrare mai dură a stelistului. “Ceferistul” a ripostat, încercînd să-şi facă singur dreptate, moment în care Ogăraru a sărit la bătaie. Spiritele s-au liniştit însă destul de repede, fundaşul Stelei alegîndu-se cu un cartonaş galben. (Cosmin Lucaci)" -Asta este un comentariu de doi lei..cum va permitetzi sa distorsionatzi adevarul in halul asta?Perreira a fost un nesimtit

 •  27 Septembrie 2008, 12:45

pt. scula : semedo a fost aplaudat pentru ca sunt mai fairi nu pentru ca sunt mai prosti.Te-ai uitat odata la meciul Köln-Bayern? Podolski a fost aplaudat, cand a intrat pe teren. Astia sunt adevarati fani. Voi sunteti prosti mai scula

 •  27 Septembrie 2008, 09:59

@ o scula: bun numele ales! Doar ca esti una bleaga!.... hahaha

Vezi toate comentariile (8)
Comentează