FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA

Semedo, consultat de Benfica la transferuri: "Le-am zis să nu-l ia pe Sepsi!"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 aprilie 2009 00:00

Atacantul Stelei, Antonio Semedo, spune că oficialii clubului portughez i-au cerut părerea în momentul în care l-au transferat pe Laszlo Sepsi de la Gloria Bistriţa şi dezvăluie că le-a transmis conducătorilor de pe Da Luz că fundaşul român nu este cea mai bună variantă pentru "vulturi".

În schimb, Semedo l-a recomandat pe Alvaro Pereira, despre care spune că are calităţi care-l vor ajuta să se impună la un club de talia Benficăi.

"Cînd l-au luat pe Sepsi, mi-au cerut o părere şi le-am spus că, în pofida unor calităţi pe care le are, nu e un jucător de talia Benficăi. Despre Alvaro Pereira cred exact contrariul. Este un jucător foarte bun care poate fi folositor echipei! E un fotbalist modern, e bun în duelurile unu contra unu, este natural atunci cînd are mingea la picior. Îmi place mult ca fotbalist şi cred că poate ajuta Benfica", a spus Semedo în Correio da Manha.

Atacantul Stelei, Antonio Semedo, spune că oficialii clubului portughez i-au cerut părerea în momentul în care l-au transferat pe Laszlo Sepsi de la Gloria Bistriţa şi dezvăluie că le-a transmis conducătorilor de pe Da Luz că fundaşul român nu este cea mai bună variantă pentru "vulturi".

În schimb, Semedo l-a recomandat pe Alvaro Pereira, despre care spune că are calităţi care-l vor ajuta să se impună la un club de talia Benficăi.

"Cînd l-au luat pe Sepsi, mi-au cerut o părere şi le-am spus că, în pofida unor calităţi pe care le are, nu e un jucător de talia Benficăi. Despre Alvaro Pereira cred exact contrariul. Este un jucător foarte bun care poate fi folositor echipei! E un fotbalist modern, e bun în duelurile unu contra unu, este natural atunci cînd are mingea la picior. Îmi place mult ca fotbalist şi cred că poate ajuta Benfica", a spus Semedo în Correio da Manha.

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (22)
rowger
rowger  •  19 Mai 2009, 12:24

Ce-aveti mai cu Semedo? Ca joaca prost, DA. Dar daca l-au intrebat ai lui si omul si-a exprimat parerea?! Pereira e cel mai bun fundas stanga din tara. Eu de Sepsi nu am prea auzit cand a jucat in Romania.

 •  30 Aprilie 2009, 00:11

M-a rugat Pep (Guardiola) sa-l intreb pe Semedo daca sa-l mai tina pe Messi, sau sa-l dea la schimb cu Dayro Moreno, ca e omu in mare incurcatura!rog urgent raspuns!

spyry007
spyry007  •  29 Aprilie 2009, 23:55

¨:))

Vezi toate comentariile (22)
Comentează