Articol de GSP - Publicat luni, 10 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 10 noiembrie 2014 16:35
Deşi Steaua merge aproape perfect în acest sezon, Costel Gâlcă, antrenorul roş-albaştrilor, le cere oficialilor stelişti noi întăriri pentru a continua parcursul de pînă acum.
"Mai sînt multe meciuri şi noi sîntem angrenaţi în toate competiţiile. Mi-aş dori acum, sincer vă spun şi cu accidentările astea pe cap, un lot mai numeros pentru că sînt multe meciuri.
Sper să-şi revină cei accidentaţi. Cît despre transferuri, nu ştiu nimic, să vedem ce o să gîndească şi clubul, dar deocamdată n-am primit nici o listă", a spus Costel Gâlcă.
În acest sezon Steaua a ratat calificarea în grupele Ligii Campionilor, dar evoluează în grupele Europa League. În Cupa României joacă în sferturi împotriva lui CS U Craiova, iar în Cupa Ligii a trecut în "optimi" de Rapid, scor 2-1.
Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!