LIGA 1  ·  SEPSI - ASTRA 0-1

SEPSI - ASTRA 0-1 // VIDEO+FOTO Cestor marchează pe final de meci și aduce primele puncte pentru echipa lui Enache în play-off

Luni, 15 Aprilie

Astra Giurgiu a reușit să câștige meciul cu Sepsi OSK din deplasare, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Cestor, în minutul 88. Sepsi rămâne fără succes în play-off, în timp ce pentru echipa lui Costel Enache e primul meci din care scoate puncte.

Click aici pentru LIVE + statistici!

Click AICI pentru VIDEO!

Partida a început tare, cu două ocazii în două minute, câte una de fiecare parte. Prima a fost Tandia, în minutul 11, care a dat pe lângă poarta lui Lazar. Peste doar un minut, Mrzljak și Butean l-au luat la țintă pe Niczuly.

Astra putea deschide scorul în minutul 33, însă șutul lui Moise a fost blocat de Jovanovici, în apropierea liniei porții. Peste doar 6 minute, Karnitskiy a trimis o torpilă de la 30 de metri, Lazar a scos de sub bară.

Golul a picat pe final de meci, când Mike Cestor a reluat din apropierea liniei porții. A împins în plasă o minge și a adus primele puncte pentru Astra în play-off.

CLASAMENT PLAY-OFF

SEPSI - ASTRA 0-1 (Cestor 88)

SEPSI: Niczuly - Moura, Viera, Jovanovici, Omar - Velev, Karnitskiy - Mensah, Nouveir, Fl. Ștefan - Tandia
Rezerve: Fejer, Fulop, Rudol, Hamed, Flores, Vașvari, Sîntean
Antrenor: Eugen Neagoe

ASTRA: Lazar - Butean, Cestor, Bejan, Dima - Moise, Mrzljak - Balaure, Roșu, Biceanu - Zoua
Rezerve: Miguel, Erico, Radunovici, V. Gheorghe, Begue, Llullaku, Hambo
Antrenor: Costel Enache

Suporteri: 2.500

Vezi AICI clasamentul din Liga 1!

Vezi aici programul etapei 5 din play-off!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Fetița dispărută din Dâmbovița a fost găsită moartă pe un câmp! Ce au descoperit pe corpul micuței de 11 ani