FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CFR CLUJ 0-1

SEPSI - CFR CLUJ 0-1 // VIDEO+FOTO Inimă de campion! George Țucudean o duce pe CFR mai aproape de titlu » Cum arată ACUM clasamentul în Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 aprilie 2019 22:57

CFR Cluj s-a impus în deplasarea de la Sepsi, scor 1-0, și își consolidează poziția de lider.

George Țucudean e „bestia nera” pentru Sepsi Sf. Gheorghe. Golgeterul campioanei a revenit după cinci etape de pauză, timp în care a suferit o intervenție la inimă. Ultimele două partide jucate, în martie, au fost chiar împotriva formației lui Eugen Neagoe. Două victorii, scor 1-0 și 3-1, în care Țucudean marcase de fiecare dată.

Astăzi a intrat cu un chef nebun de joc. A ieșit prima dată la rampă în minutul 13, când a încercat să reia din „foarfecă”. Vârful clujenilor a deschis până la urmă scorul în minutul 24, după o pasă ideală venită de la Cristi Manea.

Dan Petrescu a gestionat perfect restul partidei și a stabilit un nou record defensiv în actualul sezon de Liga 1. CFR Cluj a ajuns la 492 de minute fără gol primit, ultimul fiind chiar împotriva lui Sepsi, în prima etapă din play-off. Precedentul record era deținut de CSU Craiova, 424 de minute fără gol încasat între etapele 20 și 25.

Vezi AICI programul etapei #6 din play-off

Vezi AICI clasamentul din play-off

SEPSI - CFR CLUJ 0-1

A marcat: Țucudean '25

Click aici pentru statistici!

Vezi VIDEO de la meci

Sepsi: Fejer - De Moura, Rudol, Ivanovic, Aboud Omar - Velev, Karnitski - Flores, I. Fulop, Fl. Ștefan - Tandia
Rezerve: Niczuly - Mensah, Sato, Hamed, C. Popescu, Carnat, A. Sîntean
Antrenor: Eugen Neagoe

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Vinicius, Boli, Camora - Deac, Bordeianu, Culio - Omrani, Țucudean, Moutinho
Rezerve: Jesus Fernandez - Peteleu, A. Mureșan, Djokovic, Hoban, Păun, Costache
Antrenor: Dan Petrescu

Arbitru: George Găman // Asistenți: Valentin Avram, George Neacșu

2.000 de faniau asistat la meciul dintre Sepsi și CFR Cluj

Vezi AICI clasamentul din Liga 1 + programul etapei #6!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”