LIGA 1  ·  SEPSI - CFR CLUJ 0-1

5 minute de urlete și groază în Sepsi - CFR Cluj! Meci oprit de Hațegan: ambulanța a intrat pe gazon

Sepsi - CFR Cluj. Florin Ștefan (24 de ani, fundaș stânga) a ieșit cu ambulanța de pe teren +8 FOTO

Articol de - Publicat duminica, 17 ianuarie 2021 18:07 / Actualizat duminica, 17 ianuarie 2021 18:58

Sepsi - CFR Cluj 0-1. Florin Ștefan (24 de ani, fundaș stânga) a fost urcat pe targă și scos cu ambulanța de pe teren, după ce a fost lovit de propriul portar, Niczuly, în săritură, la o fază din minutul 59.

În minutul 59, la scorul de 0-0, Niczuly a ieșit din poartă să boxeze o minge. Aflat în apropiere, Ștefan a fost lovit puternic de portar în zona brațului drept.

Florin Ștefan, accidentare teribilă în Sepsi - CFR Cluj

5 minute de urlete și groază în Sepsi - CFR Cluj+9 FOTO

Din primele informații obținute de GSP, confirmate și de Attila Hadnagy - managerul lui Sepsi - lui Ștefan i-a sărit cotul și trebuie operat!

Până la intrarea ambulanței pe teren, Ștefan a strigat secunde bune de durere. În total, jocul a fost oprit de „centralul” Ovidiu Hațegan aproximativ 5 minute. În compensație, arbitrul a dictat 9 minute de prelungire.