FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CSU CRAIOVA 3-1

„Ne-a dat peste cap!” » Reghecampf a găsit cauza eșecului + de ce l-a schimbat după 20 de minute pe Nistor

Sepsi - CSU Craiova 3-1. Laurențiu Reghecampf, antrenorul oltenilor, a recunoscut la final superioritatea covăsnenilor. +35   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 ianuarie 2022 22:16 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2022 16:57

„E o victorie meritată pentru Sepsi. Au vrut mai mult de la acest meci. În prima repriză am început cu o greșeală mare, ne dăm gol singuri practic, apoi revenim, marcăm, mai marcăm o dată, dar e gol anulat. Pe urmă, Koljic ratează singur cu portarul.

Atitudinea din repriza a doua ne-a dat totul peste cap, mai ales după accidentarea lui Marius Constantin (n.r. - minutul 38). Nu am mai făcut același joc, nu am mai fost consistenți la mijlocul terenului și am primit două goluri”, a declarat Reghecampf.

Gol scandalos în Liga 1, CU MÂNA: „Hoții, hoții!” » Au urmat proteste vehemente
Sepsi - CSU Craiova 3-1

Sepsi - CSU Craiova 3-1. Reghecampf, despre...

• Dan Nistor, introdus la pauză și schimbat în minutul 66: „Am avut o discuție, mi-a zis că e apt, dar în continuare îl doare piciorul și a trebuit să-l schimb”
  • problemele de lot: „După accidentarea lui Marius Constantin, vom avea o problemă pe postul de fundaș central”
  • jucătorii intrați pe parcurs: „Sunt dezamăgit de reacția jucătorilor în repriza a doua, cei veniți de pe bancă trebuiau să facă mai mult, să joace simplu. Din păcate, am primit cele două goluri și toți au jucat individual, nu combinativ”