FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CSU CRAIOVA 3-1

Cristiano Bergodi și-a învins clar fosta echipă: „Meci extraordinar”

Cristiano Bergodi și-a învins clar fosta echipă: „Meci extraordinar” +35   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 ianuarie 2022 22:00 / Actualizat sambata, 29 ianuarie 2022 16:58

Sepsi - CSU Craiova 3-1. Cristiano Bergodi, 57 de ani, a vorbit despre victoria cu oltenii, pe care i-a antrenat în 2020, și a evidențiat forța grupului covăsnenilor.

Gol scandalos în Liga 1, CU MÂNA: „Hoții, hoții!” » Au urmat proteste vehemente
Sepsi - CSU Craiova 3-1

„Întâlneam o echipă bună și îmi era teamă, Craiova are jucători buni. Cunoșteam bine fotbaliștii lor, am amintiri frumoase de acolo.

Jucătorii mei au făcut un meci extraordinar, mai ales în a doua repriză. În prima am avut probleme, dar au jucat bine și a fost mai multă încredere la jucătorii-cheie ai echipei.

Am controlat jocul, n-am riscat aproape nimic în repriza a doua. A fost probabil un accident cu Botoșani

Am luat un gol care nu era valabil și poate că jucătorii mei s-au descurajat și atunci le-am dat mai multă încredere în repriza a doua. Sunt foarte mulțumit de toată echipa, e un grup unit. Am câștigat un meci care nu a fost ușor”, a declarat Bergodi la Telekom Sport.

Am avut acel gol, dar nu ni s-a dat (n.r. - ofsaid la Ivan, fază la limită). Ăsta e arbitrajul în România și trebuie să ne descurcăm. Am câștigat cu Rapid, probabil ne-am relaxat și ne-a costat. Nu știu ce s-a întâmplat cu noi, trebuie să trecem peste. Luptăm pentru play-off. Am avut 7 meciuri fără victorie și acum suntem jos. Trebuie să ne revenim până la meciul cu CFR și să arătăm altfel