Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, anunț despre transferurile de la FCSB după ce Gigi Becali i-a pus la îndemână 6 milioane de euro
2
Adi Popa anunță transferuri la Steaua: „Va mai veni încă un nume!”
1
După ani de așteptare, a ajuns la capătul răbdării! Ștefan Iovan, mesaj-manifest: „Mi se pare o tristețe! Să intervină cei care conduc România”
24
Președintele Universității Craiova: „Sper să nu regretăm ieșirea din Conference League”
0
Știri din fotbal internațional
Antun Palic a analizat Dinamo Zagreb - FCSB: „Eu așa-mi doresc, sincer”. Ponturi de la Zagreb + Precauție în privința „câinilor”
0
Atletico insistă pentru transferul ex-dinamovistului! » Cât oferă Diego Simeone
0
Cum o bate FCSB pe Dinamo Zagreb: croații nu au un „bombardier” în atac și sunt fragili în defensivă
0
Hansi Flick, anunț îngrijorător în privința lui Pedri: „N-am vești bune”
0
Lifestyle
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
2
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2
La 47 de ani, mama juniorului din Superligă a rămas în costum de baie și s-a tolănit pe șezlongul acoperit de zăpadă: „Ce zice băiatul tău?”
22
Prezentatoarea știrilor sportive a fost suporter Dinamo: „Copilărie alb-roșie. Mi-a rămas în suflet”
8
Avocata care plănuia să „răzbune” moartea fiului ei prin asasinate, ...
Libertatea
Român din Suedia, surprins de iarna extremă: „Sunt confuz, nu plânge nimeni ...
Adevărul
Machetele stadionului Dinamo cu care fanii au fost amăgiți după '90 » Prima ...
GSP SPECIAL
Donald Trump, ofertă de 1.000.000 de dolari pentru fiecare locuitor din ...
Libertatea
Un roman prost care nu respecta limba romana. Ba, ce importanta are ca detine si cetatenia maghiara? Ii confera aceste lucru sa ignore Constitutia Romaniei? NU. In reste ce sa-ti spun ? ca esti un prostalau care habar nu are despre ce vorbeste. Nu-l transforma nimeni in altceva din etnic maghiar. Dar ca cetatean roman este obligat, de Constitutie prostalaule, sa fie loial natiunii romane, SINGURA admisa pt cetatenii romani.
Serios? Unde ai tu dreptul ala la autodeterminare in Constitutie? Poti sa te simti ce vrei. *** Tu trebuie sa respecti Constitutia.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Tu sa lasi vrajeala..majoritatea maghiarilor din ardeal au si cetatenia maghiara..nu te framanta.pana platesc impozit in romania,au tot dreptul sa faca si sa se simta maghiari/togolez whatever...au chiar mai multe drepturi decat sudistii,definiti romani prin constitutie,dar care in viata lor n au platit impozite si doar sifoneaza statul.iti spune un roman..cu multa placere.
Ungurii și UDMR au fost si sunt ca un cancer pentru aceasta țara după 90. Fugiți in Ungaria sau in Mongolia, de unde va trageri. Lăsați Romania in pace.
Nicio constitutie,niciun avram iancu nu poate determina identitatea si apartenenta unei persoane..daca eu ma simt togolez in romania..sunt togolez,de ti place sau nu..eu stabilesc ce vreau sa fiu si ce sunt.si in romania.punct.daca nu ti convine dreptul constitutional la autodeterminare si daca nu ti poti asuma o gandire europeana,poti pleca..
Ce hram port? De ce ar trebui sa tin cont? Vorbesti de parca ungurii ar fi monument de civilizatie. Pune mana si citeste si o sa gasesti ca incepand cu presedintele Wilson, primul ministru Clemenceau si *** Sa fi mai preocupat de hramul tau.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Pai in ce ai citat asta si spuneam ca nu le confund. Atata pricepi sau faci pe prostul?
Si unde am am spus eu, rept, ca nu sunt lucruri diferite?
Are, ca ea stabileste ca cetatenii Romaniei apartin natiunii romane, nu alteia. Cine spune ca apartine natiunii maghiare, dupa cum afirmai tu, dar este cetatean roman, batjocorestye Constitutia. Nu trebuie sa definesc eu conceptul de natiune. Si este irelevant care este opinia ta sau a altor unguri cu privire la natiune, adica fac ceva pe acele opinii. IMPORTANT este ca prin Constitutie se stabileste ca exista o singura natiune in Romania. Cine nu este loial acestei natiuni sa plece. Daca ramane si persista sa nu se mire ca va fi considerat dusman.
Cu aceasta postare ai spus totul. Imi dau seama ce hram porti
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.