FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Sepsi, victorie zdrobitoare în fața vicecampioanei Bulgariei » „Dublă” pentru Cosmin Matei

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat meciul amical împotriva bulgarilor de la ȚSKA Sofia, scor 4-0, în cantonamentul din Austria.

Articol de GSP - Publicat luni, 27 iunie 2022 20:26 / Actualizat luni, 27 iunie 2022 20:28

Sepsi debutează în turul secund preliminar al UEFA Conference League pe 21 iulie, împotriva învingătoarei din dubla NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) / Differdange (Luxemburg). Rezultatele din meciurile amicale îi dau încredere lui Cristiano Bergodi.

Alexandru Chipciu: „Am vrut să plec de la CFR după două zile! Toată lumea vorbea de cât câștig, dar nimeni nu mă întreba asta”
Interviu

Sepsi Sf. Gheorghe, victorie clară în amicalul cu ȚSKA Sofia

Astăzi, Sepsi s-a desprins rapid în disputa cu ȚSKA Sofia, vicecampioana Bulgariei. Fostul dinamovist Cosmin Matei a deschis scorul în minutul 4, iar fundașul central Branislav Ninaj a dublat avantajul în minutul 8.

Matei a mai punctat o dată înaintea pauzei, iar rezultatul final a fost stabilit de Cătălin Golofca, în minutul 71.

Echipa de start a celor de la Sepsi: Niczuly - R. Dimitrov, B. Mitrea, Ninaj, A. Dumitrescu - N.Păun, Aganovic - I. Gheorghe, C. Matei, Bărbuț - Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi