FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - UTA

VIDEO+FOTO Sepsi și UTA au cerut câte un penalty în prima repriză! Deciziile luate de Horia Mladinovici

Primii s-au considerat nedreptățiți cei de la Sepsi. În minutul 8, la scorul de 0-0, au cerut lovitură de la 11 metri la duelul dintre grecul Panagiotis Deligiannidis și albanezul Simon Rrumbullaku.

Articol de GSP - Publicat joi, 17 decembrie 2020 18:11 / Actualizat joi, 17 decembrie 2020 18:32

Horia Mladinovici (36 de ani), arbitrul înfruntării Sepsi - UTA, din runda cu numărul 14 a Ligii 1, a nemulțumit ambele tabere în primele 45 de minute.

Primii s-au considerat nedreptățiți cei de la Sepsi. În minutul 8, la scorul de 0-0, au cerut lovitură de la 11 metri la duelul dintre grecul Panagiotis Deligiannidis și albanezul Simon Rrumbullaku. Aflat într-o cursă de urmărire, fundașul oaspeților pune mâna pe umărul adversarului, apoi, în cădere, îl calcă pe gleznă. Mladinovici nu intervenit.

Sepsi - UTA, două momente controversate în prima repriză

Valentin Buhăcianu, atacantul celor de la UTA, a cerut la rândul lui un penalty în minutul 28. Bryan Nouvier a intervenit riscant în careu, dar pare că atinge mingea. Mladinovici, bine plasat, a dictat lovitură de la colțul terenului.

Vezi AICI VIDEO cu fazele!

Craiova - FCSB, derby-ul „Să moară și capra vecinului!” » Unde s-a ajuns din cauza dușmăniei dintre Mihai Rotaru și Gigi Becali

Ultimul meci al lui Dinamo din 2020 se joacă la Călărași » De ce s-a luat această decizie