FOTBAL  »  Superliga  »  VOINŢA - CHIAJNA 1-0

Sibienii au obţinut prima victorie pe teren propriu » Voinţa - Chiajna 1-0

Sibienii au obţinut prima victorie pe teren propriu

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 22 octombrie 2011 16:52

Voinţa Sibiu a învins pe teren propriu Concordia Chiajna  cu 1-0 în etapa a 11-a a Ligii 1. Golul a fost marcat de Coman în minutul 43.

Voinţa a dominat clar încă din start. Dîlbea a avut prima şansă de gol cu un şut are trece pe lîngă(7). Tătar a fost blocat în ultima clipă de Gospodinov(15), iar Dîlbea a trimis peste de la 25 de metri cu un şut puternic(22). Muzac a primit în minutul 32 al doilea galben şi a fost eliminat uşor de către Marius Avram.

Coman a deschis scorul în minutul 43, cu un "lat" din 6 metri.

I. Popa a primit al doilea galben şi a fost şi el eliminat(55). Concordia a mai echilibrat jocul, dar fără să-şi facă ocazii importante. Voinţa a învins cu 1-0 şi a reuşit prima victorie pe teren propriu din acest sezon.