FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FCSB 0-0

Singurul om care laudă FCSB după prestaţia cu Voluntari: "A fost mai bine decât în alte meciuri" + ce jucător a remarcat

Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor
Foto: Raed Krishan/Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 octombrie 2017 22:56

Helmuth Duckadam, preşedintele de imagine al FCSB-ului, este de părere că echipa antrenată de Nicolae Dică a făcut un meci bun la Voluntari, unde roş-albaştrii au obţinut doar o remiză, 0-0.

AICI poți urmări cele mai importante faze din partida FC Voluntari - FCSB 0-0 

"Mie azi mi-a plăcut Steaua, în anumite momente. În prima repriză au fost vreo 20 de minute când echipa a pasat mai bine decât în alte meciuri şi în repriza a doua au fost 25 de minute când am avut multe ocazii. Faţă de alte jocuri, mi-au plăcut aceste perioade", a spus Duckadam la TV Digi Sport.

Acesta l-a remarcat pe Florin Niţă, care a avut o interveţie crucială la şutul extrem de periculos expediat de Deac în ultimele minute, când a respins de sub bară şi a păstrat tabela intactă.

"Nu pot să nu-l laud, un portar care nu prea a avut ce apăra, dar a rămas concentrat până la finalul meciului", a adăugat oficialul roş-albaştrilor.

Citește și:
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Superliga
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Stiri extrasport
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Noutati auto
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Profit.ro
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (4)
anghelsd
anghelsd  •  14 Octombrie 2017, 05:06

Cum poate fi obiectiv un invitat permanent al baietilor de la Digi care e platit de un patron de echipa? La fel se poate spune si despre I. Dumitrescu: poate fi impartial un fan declarat al FCSB? Sau despre R. Naum care abia asteapta sa spuna: "il avem la telefon pe patronul ...". Poate ca tot Daum e vinovat si de evolutiile sterse ale pretendentei la castigarea Europa League!

652056828258442
Serban Pirvulescu  •  14 Octombrie 2017, 00:05

Și mie mi-a plăcut FCSB-ul ! La pauză ...

atentu
atentu  •  14 Octombrie 2017, 11:00
Postat de Darius Salagean pe 14 Octombrie 2017, 00:01

Asta sau trage pe nas sau este mai tare ca Bob Marley pe iarba.

Nu, lui ***, îi cade clauza de simpatie de la cioban şi nici o reclamă cu Osteotic nu-l mai salvează de la o inaniţie cruntă !

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (4)
Comentează