Alte știri din fotbal
A lămurit-o, în sfârșit! » Ce s-a întâmplat, de fapt, cu Mitriță la națională: „Eram eu nebun?!”
0
Condițiile pentru ca Daniel Pancu să continue la CFR Cluj: „Au fost 6 luni groaznice”
0
O superputere a Turciei vine să urmărească un fotbalist la finala campionatului: „Clubul poate încasa o sumă frumoasă”
2
Ofertat să o preia pe Rapid, Pancu știe de ce are nevoie echipa: „La un moment dat, se strică”
0
Știri din fotbal internațional
„Thriller” pentru Ianis Stoica în Portugalia » Un gol marcat în minutul 90+6 i-a salvat echipa de la retrogradare
0
Interul lui Cristi Chivu sărbătorește titlul pe „San Siro” » Campioana primește vizita retrogradatei Verona
0
Nebunia din Scoția nu s-a terminat » Hearts cere ca titlul să-i fie retras lui Celtic
0
Derby della Capitale cu miza Champions League » Roma și Lazio se înfruntă în duelul care poate decide top 4-ul din Serie A
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
12
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. Pe ce loc s-a clasat România
Libertatea
Ce înseamnă, de fapt, viața de bogătaș? Culisele petrecerilor unde se ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
Gandesti gresit, eu stiu oameni de toata isprava care s-au vaccinat in urma presiunii uriase exercitate la nivel social (nu isi mai puteau face meseria etc). La polul opus, cea mai crancena faza e ca acum vezi vaccinaci care si-au dus copii de 7-8-10-12 ani la vaccin si acum stau cu ochii mariti de groaza de fiecare data cand aud de vreo fatuca sau vreun pusti care acuza dureri in piept, simptome cardiace samd desi inainte de vaccin nu aveau absolut nimic.
Cauta definitia excess mortality. Base level este media 2016-2019
Foarte simplu, moleculele vaccinului clasic sunt mari, cele ale mARN lipid nanoparticles, strapung toate barierele celulare si ajung peste tot. Ai discursul senatorului australian in canalul indicat, asculta, gandeste, ca nu doare! Iti explica acolo, nu stau acum sa repet... Dar nu stiu de ce am impresia ca e inutil, esti genul "Don't confuse me with facts!"
Aici îți dau dreptate eu nu l am făcut dar soțul da și de atunci parca nu se simte ok suta la suta ca înainte și a și luat covid anul trecut chiar dacă avea toate trei dozele făcute.. Răcește non stop febra și dureri de cap de când a făcut asa zisul vaccin.
La cum ai comentat se vede de studii ai.. Adică de ra**t.. Încă nu realizați ca covid e făcut de oameni de știință probabil scăpat de sub control sau aruncat în aer intenționat.. Ia informeazate mai bine tu ala cu mașina la priza apoi vino sa îți dai cu părerea.. Ca deh noi ăștia cu diesel suntem "prosti".. Lasă că ești tu prost cu diploma in mana ca nu ești primul!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Am stat departe de forumu' ăsta pe perioada pandemiei, sau cel puțin nu m-am angrenat în discuții pe subiect. Mă feresc d-astea ca de politică. Mi-e scârbă... iar aici intru să mă relaxez. Totuși.. e singurul subiect care mă scoate din starea de amorțeală..., singura temă care-mi omoară nepăsarea... și-mi umflă venele alea antifecesebiste... care nu s-ar lăsa înțepate nici dacă posesorul lor ar risca să-și petreacă tot restul vieții în locul din care un cioban a luat ultimul titlu. Omul a descris experiențele prin care a trecut de la momentul vaccinării, regretând o decizie pe care s-a simțit oarecum forțat s-o ia. Probabil nu l-a obligat nimeni... nici să se-nțepe, nici să vină cu aceste declarații. Pentru că a ales să nu tacă, merită respect. Pentru că a ales să se lase înțepat deși nu-și dorea asta ... NU.
Eh, la 67 de ani nu mai ești ca în tinerețe. Plus stilul de viață: excese de tot felul, lipsa de mișcare, stress. Dar desigur vaccinul, acel vaccin este de vină pentru toate necazurile si neîmplinirile din ultima perioadă. Am cunoscuți care spun ca de la el s-au îngrășat, nu le mai merge mintea și ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Haha...tu vezi ce ai scris aici ?Sau nu intelegi binisor engleza sau nu judeci deloc ! I-auzi una :"..., nu ca vaccinul clasic care ramane in umar, samd."...haha pai daca ramane in umar cum isi face efectul,ca covrigul se duce-n plamani.....hahaha !
Adică 40% din nemți au murit? :))) mă mir că nu sunt străzile din Germania pustii :)) Oricum, 40% din populația Germaniei acum sunt emigranți sau mixed germani+emigranți
Asta de fapt se aplică la conspiraționiști, că ei sunt păcăliți de cei care fac conspirațiile
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.