Alte știri din fotbal
Anchetat pentru meciuri trucate, Djokovic zburdă în amicale: victorie pentru CFR Cluj, la final de cantonament
0
Negocierile avansează, Ștefan Baiaram e tot mai aproape de transferul verii! Peste Darius Olaru!
8
Fostul campion din Superliga, la moartea lui Gabi Mureșan: „Voi ați pierdut un mare jucător. Eu am pierdut un fiu!”
0
Rapid încheie cantonamentul din Austria cu un eșec » Giuleștenii au cedat în fața lui Slovan Liberec
0
Știri din fotbal internațional
Scouteri la meci pentru titularul lui U Cluj: „Ideal ar fi să nu îl vindem”
0
Slavă ție, Neofytos! U Cluj a rezistat eroic în exilul lui Dinamo Kiev și joacă pentru calificare pe Cluj Arena
8
Note GSP la Dinamo Kiev - U Cluj 0-0 » MVP fără dubii la Lublin
1
Franța - Maroc, în sferturile Campionatului Mondial » Echipe de start + Ce se întâmplă la Boston
0
Lifestyle
Andreea Bălan și Victor Cornea au dat nas în nas cu Novak Djokovic la Wimbledon: „Cel mai...”
1
Le mai recunoști? Fostele prezentatoare ale știrilor sportive au atras toate privirile la evenimentul lui Cătălin Botezatu
7
La 85 de ani, fostul șef al Federației se iubește cu o artistă de 32 de ani: „Sunt respectată, mă simt fericită”
35
Gestul unui influencer american într-un hotel din Lacul Como a șocat Italia: „Gata, ajunge, e nebunie”
0
Alternativa la aerul condiționat care consumă de 35 de ori mai puțin curent ...
Libertatea
Cel mai bun oraș din lume pentru trai în 2026 se află în Europa. Ce ...
Adevărul
Se împlinesc 20 de ani de la Mondialul Italiei » 3 povești neștiute din ...
GSP SPECIAL
Un mecanic român a demontat jumătate de mașină electrică și a descoperit ...
Libertatea
David Matei, fecesebistule, viitor campion al Romaniei si om de nationala.
Nu e nici o magarie, atat e valoarea. Dar voi sunteti obisnuiti sa subevaluati totul pentru a cumpara apoi pe nimic
19 octombrie 2025. Liga de tineret, seria Est, etapa 11. FCSB - CSA Steaua 7-0. Marele CSA e pe locul 8 din 12 echipe. Iti trebuie o mare doza de tupeu sa pretinzi ca CSA e "adevarata Steaua". Adicatelea beneficiezi pe bani publici de una din cele mai performante baze de pregatire din Romania, beneficiezi pe bani publici de antrenori de juniori platiti regeste ... si-ti iei 0-7 de la juniorii FCSB-ului ?!? Asta-n afara de faptul ca si-au mai luat-o si de la Chiajna (1-2), Voluntari (3-4), FC Bacau (1-2), Botosani (1-4). Definitia bugetarului de lux : pretentii maxime, performanta zero. Fix CSA Steaua.
Toți cei care țineți partea lui Becali și faceți tot posibilul ca Steaua ( adevărată) sa nu poată promova ,acum ar trebuii sa plătiți și acest prejudiciu ( pe lingă de cel al folosire abuziva al mărcii) !? Cum adică sa faceți front comun și sa împiedicați un club care si- a câștigat dreptul sportiv pe teren de a promova !? Acum vedeți și consecințele ale acestor demersuri " prostești " părtinitoare de " aliați " ai unui fost condamnat penal tot pt. " combinații " în fotbal și nu numai ! De ce sa nu aibă, ma rog ,concurenta flebetea voastră fcsb !? Lăsați Steaua sa promoveze ,FREE - Steaua !!! De ce sa promovam ; Nasi ,Fini ,Afini ,etc . Când ai echipa ,ai stadion ,ai toate condițiile de performanta ,etc !? Dar ca la noi la nimeni ,Nu și Nu pt. Ca nu vrea cineva Politic ,sau cu influente cu bani ,etc !? Ne tăiem singuri " craca " !? Atenție și Palament ,Guvern,etc . Ce decizii luați!? Please Fair Play ! Meritul sportiv sa Primeze ! ( implicit vor venii și banii ) !
sper sa iti iei medicamente din banii sifonati de csa cu amatorii din liga secunda fara drept de promovare.
Prima magarie a fost evaluarea marcii Steaua la 37mil Euro, ca sa fie siguri ca Becali nu plateste! Apoi tot circul cu palmaresul samd Becali un bou cu gura mare, Talpan un lingau cu oo in gat! intr-o tara normala clubul Steaua lua 10% din profitul brut al sectiei de fotbal si lucrurile mergeau mai departe! Acum exista dezbinari, insulte, procese si o distanta enorma intre impacare(normalitate) si situatia actuala!
Stadion facut din bani publici,nu de la CSA Steaua. Cine a decis sa faca noul stadion pe STEAUA din bani publici,se putea face si un alt stadion, nu numai Steaua (dar DE CE Steaua), ca sa poata gestiona banii publici in interesul celor care vor, cu orice pret, sa aduca CSA Steaua (echipa de amatori) in Liga Profesionista (Haloo - traim alte vremuri), ( asa au fost si cand au castigat Cupa Campionilor - toti erau gradati - de acolo isi luau salariul - dupa castigarea Cupei Campionilor au primit recompensa cate un ARO . CINSTE CELOR ( ca amatori) AU CASTIGAT CUPA CAMPIONILOR !!!
Cel mai tare e ca aia se pretind a fi "adevarata Steaua". Alo, cetatenii, departamentalele mai si produceau cate ceva. Luau jucatori cu japca, e adevarat, dar din cand in cand mai produceau si jucatori buni. Iordanescu, Marcel Raducanu, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, etc. Produsi de Steaua. Sau, hai uneori luau jucatori necunoscuti de 16-18 ani si-i faceau internationali. Belodedici avea 16 ani cand l-a luat "armata" de la Moldova Noua. Ia sa comparam cu ce-a facut CSA Steaua in ultimii ani. Ce-a produs ? Nu mare lucru. Jucatori de duzina. Ce-a luat din ligile inferioare ? Jucatori de duzina. A spune ca CSA e "adevarata Steaua" e ca si cum ai spune ca Trabant era Ferrari, c-avea tot 4 roti. Aia nu numai ca cheltuiesc bani publici, dar ii cheltuiesc DEGEABA. Nu produc nimic. Ce mi-e CSA, ce mi-e Chiajna sau Voluntari. Bani publici tocati, jucatori produsi zero.
Deci tu vrei sa-mi spui ca o echipa din Romania isi poate permite sa cumpere un stadion facut de stat cu 100 milioane euro, si sa-l faca si rentabil si sustenabil? Cred ca glumesti...
***!!!!Minele și Centralele sunt lucruri la care te pricepi ca la fotbal, orășean de două lei ....!!!!....
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.