Articol de GSP - Publicat sambata, 04 decembrie 2010 00:00
Managerul sportiv al Politehnicii Timişoara, Daniel Stanciu, a vorbit după remiza din deplasare de la Bistriţa, scor 3-3, şi a susţinut că gazdele au vrut să-l bată pe "centralul" Istvan Kovacs.
"Probabil că domnul Iancu a vorbit la cald, echipa nu a jucat aşa rău. Am înţeles că la pauză cei de la Gloria au vrut să spargă uşa, să-l bată pe Istvan Kovacs. Oricum, Kovacs este unul dintre cei mai slabi arbitri din România la ora actuală", a zis Stanciu la GSP TV.
"Mai sunt destule etape de jucat. Ne dorim cu totii sa facem performanta, dar o problema este lipsa de efectiv", a continuat el.
"Nu cred ca se pune problema banilor, nu de asta am fost egalati. Urmeaza ca zilele urmatoare sa reglementam situatia. Trebuie sa aratam altfel la anul, in cazul in care vrem sa facem ceva", a mai spus Stanciu.
Ministrul Cătălin Predoiu, decizie istorică: „Vom numi viitorul stadion «Dinamo - Mircea Lucescu»”