FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - STEAUA 0-2

Steaua a avut gol valabil

Articol de GSP - Publicat luni, 19 octombrie 2009 00:00

Kapetanos a marcat cu capul în finalul primei reprize, însă reuşita a fost anulată eronat de asistentul Iulian Radu


Două faze controversate s-au petrecut în prima repriză. Cea dintîi, la poarta Stelei: unul dintre atacanţii lui Poli Iaşi a scăpat singur cu Zapata, însă Ghionea a făcut un tackling, ieşeanul a căzut şi a solicitat lovitură liberă şi eliminare pentru căpitanul roş-albaştrilor, însă arbitrul a lăsat jocul să continue. Reluările TV ale Antenei 1 i-au dat dreptate "centralului", Ghionea atingînd mingea.

Cea de-a doua s-a petrecut la poarta lui Brăneţ. Steaua a plecat pe contraatac, Bănel a centrat de pe partea stîngă, iar Kapetanos a marcat cu capul.

Golul a fost anulat pe semnalizarea asistentului Iulian Radu. Reluarea a arătat însă că grecul Kapetanos se afla pe linie cu Buta, ultimul fundaş al molodvenilor, astfel că decizia tuşierului, validată de Marius Avram, a fost eronată. "Nu a fost ofsaid, cel puţin eu nu am văzut aşa ceva în cele două-trei reluări oferite", a declarat Ion Crăciunescu.


Kapetanos a marcat cu capul în finalul primei reprize, însă reuşita a fost anulată eronat de asistentul Iulian Radu

Două faze controversate s-au petrecut în prima repriză. Cea dintîi, la poarta Stelei: unul dintre atacanţii lui Poli Iaşi a scăpat singur cu Zapata, însă Ghionea a făcut un tackling, ieşeanul a căzut şi a solicitat lovitură liberă şi eliminare pentru căpitanul roş-albaştrilor, însă arbitrul a lăsat jocul să continue. Reluările TV ale Antenei 1 i-au dat dreptate "centralului", Ghionea atingînd mingea.

Cea de-a doua s-a petrecut la poarta lui Brăneţ. Steaua a plecat pe contraatac, Bănel a centrat de pe partea stîngă, iar Kapetanos a marcat cu capul.

Golul a fost anulat pe semnalizarea asistentului Iulian Radu. Reluarea a arătat însă că grecul Kapetanos se afla pe linie cu Buta, ultimul fundaş al molodvenilor, astfel că decizia tuşierului, validată de Marius Avram, a fost eronată. "Nu a fost ofsaid, cel puţin eu nu am văzut aşa ceva în cele două-trei reluări oferite", a declarat Ion Crăciunescu.

Citește și:
Final DRAMATIC pentru locul 2 în Egipt - Iran: urmează încă un scandal de arbitraj! + Belgia a defilat cu Noua Zeelandă în grupa G
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Final DRAMATIC pentru locul 2 în Egipt - Iran: urmează încă un scandal de arbitraj! + Belgia a defilat cu Noua Zeelandă în grupa G
Faza serii în Norvegia - Franța » Gestul „Dictatorului” Mbappe a făcut înconjurul Internetului
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Faza serii în Norvegia - Franța » Gestul „Dictatorului” Mbappe a făcut înconjurul Internetului
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (14)
 •  20 Octombrie 2009, 09:07
Postat de pe 19 Octombrie 2009, 03:03

bai, a fost offside la Banel, nu la Kapetanos...atata puteti sa va mai bateti cu pumnul in piept...tztz

"DESTEPTULE" Banel a centrat cum sa fie offside la el???????????????

 •  20 Octombrie 2009, 09:07
Postat de pe 19 Octombrie 2009, 03:03

bai, a fost offside la Banel, nu la Kapetanos...atata puteti sa va mai bateti cu pumnul in piept...tztz

"DESTEPTULE" Banel a centrat cum sa fie offside la el???????????????

 •  19 Octombrie 2009, 20:15

DA! Gol valabil la Kapetanos. Da sa vedeti cum comentatorii de cacao de la A1 se intreceau sa dea credit arbitrului. Cica nu e unghiul bun!

Vezi toate comentariile (14)
Comentează