FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Steaua a învins cu 3-0 CS Buftea » Florin Costea a reuşit o nouă "dublă"

Florin Costea a deschis scorul în amicalul cu CS Buftea

Articol de GSP - Publicat miercuri, 07 septembrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 07 septembrie 2011 20:27

Steaua a învins cu 3-0 într-un amical echipa de liga a 3-a, CS Buftea. Partida s-a desfăşurat în două reprize a cîte 35 de minute. Fraţii Costea au fost marcatorii roş-albaştrilor. Florin Costea a reuşit a doua "dublă" pentru Steaua, iar Mihai Costea a marcat un gol.

Ronny Levy a trimis în teren următorul "11" : Stanca - Martinovici, Gardoş, Geraldo, Latovlevici - Rusescu, D. Popa, Brandan, F. Costea - Tatu, M. Costea

Min 16 - Fl. Costea deschide scorul. Fostul jucător al Craiovei a marcat cu un şut printre picioarele portarului, după ce a driblat doi adversari
Min 29 - F. Costea şutează, dar balonul trece puţin pe lîngă poartă
Min 35 - Fluier final al primei reprize
Min 42 - Gol Steaua. 2-0! Mihai Costea scapă singur şi marchează cu un şut la colţul lung
Min 43 - Schimbare la Steaua: a ieşit Geraldo Alves şi a intrat Emeghara
Min 48 - schimbare la Steaua : a ieşit D. Popa şi a intrat Valeriu Lupu
Min 50 - Gol Steaua! 3-0. Florin Costea marchează al doilea gol, servit ideal de Mihai Costea
Min 51 - schimbare la Steaua: a ieşit Stanca şi a intrat Cojocaru
Min 68- schimbare la Steaua: a ieşit Tatu şi a intrat Roşu
Min 70: final de meci