FOTBAL  »  Superliga  »  "U" CLUJ

Storsi

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 iunie 2007 00:00

"Studentii" s-au intors ieri epuizati de la Cimpulung Moldovenesc

 "Studentii" au revenit ieri la Cluj dupa un cantonament de 10 zile la Cimpulung Moldovenesc. Elevii lui Falub au doar trei zile la dispozitie pentru a se reface, pentru ca duminica este programata plecarea spre statiunea austriaca Oberpullendorf, gazda celui de-al doilea stagiu de pregatire al Universitatii. "Sint frint. Am tras tare in aceasta saptamina. Se vede ca sint putin in urma cu pregatirea, dar voi recupera pina la inceputul campionatului", a spus sud-coreeanul Park, completat de Bolohan: "Am avut o pauza mai lunga si sint putin obosit. Indiferent pe la ce echipa am trecut, pregatirea a fost la fel de grea. Dupa primele zile alaturi de noii colegi pot spune ca avem un lot bun. Nu mi-e teama ca vom avea probleme sa ne mentinem in prima liga".

Antrenorul Adrian Falub s-a declarat multumit de primul stagiu de pregatire si asteapta  amicalele din Austria pentru a contura un prim "11". "Aratam mai bine ca anul trecut. Noile achizitii s-au comportat bine", a spus Falub.  

Sud-coreeanul Park a zimbit cind a vazut mesajele si baloanele care i-au intimpinat pe "studenti" la revenirea in cantonament Foto: Raed Krishan


14 cu noroc
Fundasul stinga Cosmin Crusoveanu (23 de ani) va evolua si la Cluj cu numarul 14 pe tricou. "Am ales numarul 14, pentru ca peste tot unde am jucat cu el imprimat pe tricou mi-a purtat noroc. Sper sa se intimple la fel si in sezonul viitor pentru ca am nevoie de sansa mai mult ca niciodata", a spus jucatorul transferat de la Corvinul. (Sami Tamas - Hunedoara)

Fara Ekwalla si Stoica
Camerunezul Thierry Ekwalla nu l-a impresionat pe Falub in cantonamentul de la Cimpulung si, cel putin pina in iarna, va fi imprumutat la o alta echipa. Nici fundasul Alin Stoica, care a evoluat ultima data la Cetate Suceava, nu a fost retinut in lot.

Olah la Bologna
Accidentarea suferita de fundasul Adrian Olah la glezna stinga se pare ca este mai grava decit se preconiza. Olah a plecat marti la Belgrad pentru un tratament de intarire a articulatiei si a fost trimis de acolo la clinica Isokinetic din Bologna, la medicul Gianni Nanni, pentru un consult mai amanuntit. "S-a vrut a fi un consult de confirmare al diagnosticului pus de fiziokinetoterapeutul din Belgrad. El va reveni la Cluj la sfirsitul acestei saptamini si va pleca in Austria cu echipa", a spus Alin Banceu, directorul general al clubului clujean.

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează