FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Șumudică a anunțat care este politica de transferuri de la Astra în această iarnă: "Doar acești jucători îi putem plăti" » Cum comentează interesul pentru Sânmărtean

Foto: Gazeta Sporturilor
Foto: Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat joi, 29 decembrie 2016 22:03

Marius Șumudică a declarat că la Astra se dorește reducerea salariilor, astfel că echipa campioană nu va mai putea plăti decât fotbaliștii care vin liberi de contract sau pe cei care se încadrează într-un anumit plafon salarial.

Antrenorul giurgiuvenilor a adăugat că șansele ca Budescu să continue la Astra în aceste condiții sunt minime. 

"Îmi doresc ca și Budescu să rămână, dar e destul de dificil din punct de vedere material. Dani Coman mi-a spus că se dorește reducerea salariilor la Astra, adică nu mai putem plăti cu bani mulți jucătorii, doar pe cei liberi de contract, care și ei să se încadreze într-un anumit plafon salarial", a spus Șumudică pentru TV Dolce Sport.

Tehnicianul susține că nu este interesat de un transfer al lui Lucian Sânmărtean în acest moment, ci de aducerea unui jucător de același profil cu Budescu. De altfel, Astra s-a interesat deja de serviciile lui Florin Cernat, atacantul lui FC Voluntari (detalii AICI).

"Sânmărtean nu m-ar interesa în acest moment. Eu am nevoie de un jucător pe stilul Budescu, un marcator. Sânmărtean joacă ceva mai jos, e un altfel de jucător", a concluzionat Șumudică. 

Citește și:
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Liga 2
Carmen Negoiță, complet goală la 43 de ani. „Nu trebuie să ne rușinăm de corpul nostru”
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Superliga
Ziua „Z”! Merge la Palat pentru negocierile decisive chiar de ziua lui Gigi Becali: „A ajuns în țară”
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Campionate
Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Elveția le-a dat planurile peste cap gazdelor » Canada, „expulzată” de acasă în „16-imi”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (4)
ovydyusb
ovydyusb  •  30 Decembrie 2016, 12:31
Postat de dinamo_fan pe 29 Decembrie 2016, 23:02

cele 2 milioane pe Alibec si 2.6 milioane din calificarea in primavara EL = 4.6 milioane de euro venite in decembrie...s-au topit instant ?

sunt salarii mari la astra. (nu toti unii - vezi silviu lung jr. ) + primele de obiectiv - campionat, calificare UL... SUMUDICA am vazut ca a laut intr-un an jumatate vreo 650.000 de euro... dani coman are sigur si el salariu bun...

nightought
nightought  •  30 Decembrie 2016, 09:22
Postat de daweroirl pe 30 Decembrie 2016, 01:45

instant ca si creierul tau ,ei aveau datorii salariale la jucatori de luni de zile ,cu ce crezi ca i-au platit??? bagatu asta in seama...

Cum te-ai bagat si tu bineinteles ! Nu cred ca datoriile catre jucatori ....etc insumau 4,6 mil !

daweroirl
daweroirl  •  30 Decembrie 2016, 01:45
Postat de dinamo_fan pe 29 Decembrie 2016, 23:02

cele 2 milioane pe Alibec si 2.6 milioane din calificarea in primavara EL = 4.6 milioane de euro venite in decembrie...s-au topit instant ?

instant ca si creierul tau ,ei aveau datorii salariale la jucatori de luni de zile ,cu ce crezi ca i-au platit??? bagatu asta in seama...

Vezi toate comentariile (4)
Comentează