Articol de GSP - Publicat sambata, 21 ianuarie 2017 17:27
Marius Șumudică a aflat în urmă cu două zile că pe 25 ianuarie va trebui să se prezinte în fața Comisiei de Disciplină și Etică a FRF.
Antrenorul a spus că va fi prezent la București pentru acest lucru, deși Astra ar urma să aibă un meci amical în cantonamentul din Cipru, cu Pogon Sczecin.
Lucrurile s-au schimbat însă și antrenorul campioanei României s-a răzgândit.
"Nu mai vin la Bucureşti. Ar însemna să-mi bat joc de echipă, de jucători, până la urmă asta ar fi", a declarat Marius Şumudică la Digi Sport.
Șumudică ar fi trebuit să se prezinte pe 25 ianuarie în București după ce clubul pe care-l antrenează l-a amendat cu 45.000 de euro pentru că a scandat împotriva patronului Ioan Niculae și a Stelei.
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!