FOTBAL  »  Superliga  »  FC BRAŞOV

Super Mario Felgueiras » Portarul Braşovului e singurul jucător integralist în Liga 1

Articol de - Publicat luni, 21 mai 2012 00:00 / Actualizat luni, 21 mai 2012 22:28

Mario Felgueiras a izbutit o performanţă greu de egalat în acest sezon.

Portarul celor de la FC Braşov a bifat toate minutele în actuala stagiune, fiind singurul care a fost pe teren în toate cele 3.060 de minute.

Click aici pentru FOTO şi VIDEO de la victoria cu 2-1 cu Tg. Mureş!

Singurul care rivalizează cu portughezul împrumutat de Sporting Braga este Valentin Lemnaru. Atacantul Pandurilor a evoluat în toate cele 34 de meciuri ale echipei sale, dar n-a bifat toate minutele, fiind schimbat sau introdus pe parcursul partidei.

Ultima dată cînd un fotbalist a bifat toate minutele într-un sezon a fost în urmă cu trei ani. Atunci a fost vorba de Dusan Kuciak (FC Vaslui) şi Dorel Stoica (Craiova).

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”