FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Taher: "Discuţiile cu Copos merg bine, urmează să ne întâlnim"

Fathi Taher, George Copos
Fathi Taher, George Copos

Articol de GSP - Publicat luni, 17 noiembrie 2008 00:00

Omul de afaceri iordanian Fathi Taher a declarat că încă nu s-a întâlnit cu acţionarul majoritar al Rapidului, George Copos, pentru clarificarea situaţiei din Giuleşti, dar a precizat că au comunicat foarte mult în ultimele zile, discuţiile fiind pe un făgaş bun.

"Discuţiile merg bine, încă nu ne-am întâlnit. Această problemă nu este una care să se rezolve în 10 minute. Urmează să ne întâlnim, pentru că acum am venit şi eu de pe altă planetă, dar noi discutăm în permanenţă.

Am vorbit şi azi, şi ieri, încă negociem. O să particip şi eu la Adunarea Generală a Acţionarilor, chiar dacă nu sunt acţionar", a spus Taher.

Preluarea pachetului majoritar de acţiuni al clubului Rapid de către Fathi Taher de la George Copos trebuia să se finalizeze în această toamnă, dar din motive necunoscute părţile nu s-au mai înţeles.

Pe data de 25 martie, Fathi Taher ajunsese la un acord cu George Copos pentru cumpărarea pachetului majoritar de acţiuni al clubului Rapid, tranzacţie în urma căreia Copos urma să devină acţionar minoritar în cadrul clubului. Acesta din urmă a declarat în nenumărate rânduri că nu se mai ocupă de Rapid deoarece nu mai conduce clubul.

Sursa: Newsin

Omul de afaceri iordanian Fathi Taher a declarat că încă nu s-a întâlnit cu acţionarul majoritar al Rapidului, George Copos, pentru clarificarea situaţiei din Giuleşti, dar a precizat că au comunicat foarte mult în ultimele zile, discuţiile fiind pe un făgaş bun.

"Discuţiile merg bine, încă nu ne-am întâlnit. Această problemă nu este una care să se rezolve în 10 minute. Urmează să ne întâlnim, pentru că acum am venit şi eu de pe altă planetă, dar noi discutăm în permanenţă.

Am vorbit şi azi, şi ieri, încă negociem. O să particip şi eu la Adunarea Generală a Acţionarilor, chiar dacă nu sunt acţionar", a spus Taher.

Preluarea pachetului majoritar de acţiuni al clubului Rapid de către Fathi Taher de la George Copos trebuia să se finalizeze în această toamnă, dar din motive necunoscute părţile nu s-au mai înţeles.

Pe data de 25 martie, Fathi Taher ajunsese la un acord cu George Copos pentru cumpărarea pachetului majoritar de acţiuni al clubului Rapid, tranzacţie în urma căreia Copos urma să devină acţionar minoritar în cadrul clubului. Acesta din urmă a declarat în nenumărate rânduri că nu se mai ocupă de Rapid deoarece nu mai conduce clubul.

Sursa: Newsin

Citește și:
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Superliga
Gigi Becali, noutăți de la FCSB: „Ei doi pleacă” » Ce i-a cerut Florin Tănase la negocieri: „Nu merge așa, bă!” + a jignit un fotbalist: „Ciurucuri”
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Handbal
Elizabeth Omoregie și iubita Gabi Moreschi s-au îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Sunt prea multe meciuri, nu ai nevoie de două minute să bei apă”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Jurgen Klopp despică toate controversele de la CM 2026: „Sunt prea multe meciuri, nu ai nevoie de două minute să bei apă”
AFARĂ de la FRF! Burleanu, decizie care zguduie fotbalul românesc
Superliga
AFARĂ de la FRF! Burleanu, decizie care zguduie fotbalul românesc
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  17 Noiembrie 2008, 16:10

taher nu mai veni la club. nu avem nevoie de banii tai. Rapidul nu are nevoie de un om ca tine. Lasa sa vin un om capabil si care iubeste clubul Rapid cum este Iancu, Nicu Ghiara si multi altii.

 •  17 Noiembrie 2008, 16:02

poate pleaca odata javra aceasta de om numit COPOS

 •  17 Noiembrie 2008, 15:46

Parca azi trebuia sa ne tina un discurs in limba araba, in care urma sa ne spuna TOTUL !?!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează