Alte știri din fotbal
România U18 revine in extremis cu Danemarca, la Clinceni, și promovează în Liga A pentru calificarea la European!
1
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
0
Probleme! Corvinul Hunedoara nu poate debuta la Petroșani în viitorul sezon de Superliga
0
Elveția U20 - România U20, în Elite League » Deschidere de scor în minutul 68
1
Știri din fotbal internațional
Campioana lumii, zguduită de un scandal imens! Procurorii consideră că au suficiente dovezi
0
Fără Liga Campionilor, clubul din Premier League va trebui să-și vândă vedetele! Și antrenorul e în dubiu
0
S-a stins căpitanul marii echipe a Bulgariei de la World Cup '94
0
Julian Nagelsmann, la cuțite cu golgheterul Germaniei » A înfruntat un întreg stadion
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
3
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
7
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Eleva de 15 ani care a împrăștiat în 1987 bilețele cu „Jos Ceaușescu”: „Mi ...
Libertatea
Ultimul fluier pentru Il Luce. Mircea Lucescu se retrage de la națională de ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Casa cu 1.800 mp de teren și beci cât toată locuința, vândută la preț de ...
Libertatea
Sunt beat mort duppa decizia asta in care practic se arata cine e Stiinta :) :p off ce as ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
O decizie perfect normala si logica, din moment ce instantele nationale asa au decis !! TAS nu se pronunta peste deciziile de natura civila date de justitia nationala ! TAS se pronunta doar pe spete/litigii sportive !!! Procesul cu marca pierdut de Mititelu a fost un proces cu cauza de natura CIVILA si nu sportiva !!! Asa ca Universitatea Craiova ramane una singura si aceea este in liga 1. PUNCT. PS. Vine si palmaresul in noiembrie !!
Clubul Sportiv Universitatea Craiova s-a infiintat in 1948 la Craiova..la Mogosoaia pe atunci era teren arabil..
Ce vorbesti bă, e plin de hoți la TAS, sa vina miliția! Ha, ha, ha, uite bai ajâcă ce prostu sunt aia de la TAS, când te puneau sa plătești foștii jucători erau buni nu? Te bucuri ca nebunul ca vezi doamne te recunoșteau ca împreună cu familia ta aveați știința pe viață, uite ca nu o ai ai rămas doar cu o firmă scrisă pe clădirea de pe kogălniceanu clădire pe care ți-au pus sechestru unii pentru neplata, ca ce e obligatoriu pt tine sa plătești? Nu domne ca esti cineva tu, râsul oamenilor, de
da, da "victorie" "În al doilea proces in care clubul nostru a contestat decizia Comitetului Executiv al FRF prin care care s-a acordat dreptul CSU de a folosi în campionat denumirea de Universitatea Craiova, TAS a respins contestația noastră." "Pe lângă această decizie, Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Laussane a luat hotărârea ca echipa lui Adrian Mititelu să achite o amendă de 10.000 de franci elvețieni, fiind obligată să plătească jumatate din sumă către rivala din Liga 1 și jumătate către Federația Română de Fotbal." Ai citit doar titlu, sau?
Și Mititelu a avut echipa așa cum zici tu, aterizată direct în Liga 2 în 2013. Doar că a dat din nou faliment după turul campionatului. Așa că mai reflectează la ce ai scris :)
Nu i-au furat nimic (dovada e echipa care activeaza) ci doar au aplicat regulamentul (bun sau rau)!
pai nu inteegi ca ai acelasi iq ca si boveanu si ca tot *** aia cares-i reclama vecinii, ca fac galagie, la dna :)))) TAS se pronunta numai in spete sportive si atat, nu se baga in revedicari prostesti si cum prostia se plateste l-au taxat cu 10 ooo pe taran ca le-a luat din timp sa stuidize o tampenie :D
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Mititelu are o clona, am inteles, dar aia din Liga 1 cu echipa infiintata la Mogosoaia si aterizata direct in Liga 2, ce este? Unde mai era regulamentul atunci? Rapid si CSA Steaua nu si-au permis luxul sa-si bage echipa direct in B, dar doamna Olguta a facut-o, impreuna cu sefii de atunci.
Victorie !!! Quod erat demonstrandum ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.