Articol de GSP - Publicat duminica, 13 ianuarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 13 ianuarie 2013 23:23
Gigi Becali, patronul Stelei, s-a amuzat pe seama declaraţiilor lui Ciprian Tătăruşanu, care a spus că olandezii de la Ajax sînt favoriţi în dubla din cadrul "şaisprezecimilor" Europa League.
"Cum să zici că Ajax are 65% la Steaua? Băi, eşti nebun, cum să zici aşa ceva. Puteai să spui că sînt echipă mare, că o să fie meci greu, dar nu să zici că sînt favoriţi. Tătăruşanu o să fie penalizat pentru asta", a glumit GIgi Becali la sportro.
Citeşte şi: Tătăruşanu o vede pe Ajax favorită: "Au 60-65% şanse la calificare, dar îi putem elimina"
Steaua va evolua împotriva celor de la Ajax pe 14 şi 21 februarie, meciurile urmînd să fie transmise de DigiSport 1, DolceSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.
Soluția de urgență? Un fost mare internațional, pregătit să-i ia locul lui Arne Slot la Liverpool