Alte știri din fotbal
Elveția U20 - România U20, în Elite League » Start de partidă!
1
Marian Aliuță arată cu degetul o vedetă a naționalei și spune unde a eșuat flagrant Mircea Lucescu: „Nu făcea așa cu Pițurcă selecționer”
2
Românii sunt cu ochii pe ei diseară! Doi fotbaliști din play-off-ul Superligii visează la Mondiale
1
A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”
0
Știri din fotbal internațional
Julian Nagelsmann, la cuțite cu golgheterul Germaniei » A înfruntat un întreg stadion
0
Gest fără precedent! Un milion de euro în vestiar și un apartament în Park Hill Residence pentru cel care va califica naționala
0
Fiica lui Ilary Blasi și Francesco Totti câștigă o avere la 19 ani din noua ei ocupație
0
Mercato problematic » Transferul care provoacă neînțelegeri între Chivu și șefi
0
Lifestyle
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
3
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
7
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
Toți rușii să lucreze în ture de 12 ore, inclusiv sâmbătă, propunerea unui ...
Libertatea
Ultimul fluier pentru Il Luce. Mircea Lucescu se retrage de la națională de ...
Adevărul
„Minciuni!” » Replica Monicăi Iacob-Ridzi, după primul episod al ...
GSP SPECIAL
Ramona Miletic, românca ajunsă viceprimar în Viena: „Percepția austriecilor ...
Libertatea
Boier Moflea, nuu am eu aceasta capacitate: era un o parte dintr-un articol de pe net, Uiti ca noi astia care am terminat o facultate tehnica in vremuri demult apuse eram catalogati, tehnocrati si nu intelectuali?
Baaaaaaaaa, la banii pe care ii iau rahatii astia de fotbalistii de la Steaua care nu joaca nimic, ar trebui sa taca. Ce sa va povestesc, se intimideaza daca sunt criticati de oier si nu se intimideaza daca sunt criticati de ziaristi si fluierati de suporteri, dar cand iau tascalaul e bine? Daca nu le convine, sa mearga tata la munca campului, ca acolo nu-i vede nimeni. Probabil ca sunt niste domnisoare si se intimideaza cand vad penisul.
...daca vrea sa se aleaga praful si de efortul lui -financiar-,e cel mai simplu:continua in ritmul acesta....
hai, nu te fute in cur ca n-ai zis nimic de cioban.stim cu totii , cei de pe forumul asta ca il lingi in cur, e evident pentru toata lumea.mai deunazi ai avut un dialog cu mine, in care cei pe care spuneam eu ca i-a jignit ciobanul, legende ale stelei, erau luate pe rand de catre tine si le gaseai la fiecare defecte exact cum a facut ciobanul.nu esti tu ala care spuneai ca suporterii de la sud sunt odraslele celor in MApN si sunt pusi sa il injure pe becali si ca din cauza asta (printre altele), steaua nu mai revine in ghencea?
Becali pleaca din GHENCEA, pleaca din GHENCEEAAA, Becali pleaca din Ghencea!
Ba ? Citeodata ai niste comentarii perfecte . Pacat ca destul de des si schimbari de directie . Oricum comentariul asta e de proiect de masterat . Nota 10 plus . De fapt George Becali e doar imaginea societatii care l-a creat fie ca e vorba de perioada dinainte de 90 sau cea de dupa . Cel mai mare pericol e ca un needucat in cazul de fata un mulgator de oi sa puna mina pe un club mare . Si noi avem aceeasi probleme cu "lemnarul" !! Sper ca intr-o zi sa dispara din peisaj .
Mai omule eu nu iti inteleg nick-ul pe bune ! Si eu cind sunt frustrat mai folosesc cuvintul asta referindu-ma la maghiari dar in realitate va respect . Rugamintea mea este daca vrei sa-ti schimbi nick-ul . Fii mindru de nationalitatea ta indiferent ce si cum in fond avem noi mai multe de invatat de la voi decit invers . Pe bune chiar a inceput sa ma enerveze nick-ul !!
Intrat in politica de pe o pozitie banoasa (patron al echipei de fotbal Steaua) si cu titulatura unui partid asa-zis progresist (Partidul Noua Generatie), Becali nu incarneaza doar omul simplu si fara studii ajuns in sferele puterii, ci mahalagiul (specializat in amenintari si injuraturi fata de oricine nu il agreeaza) obsedat de fantasma cetatii pe care sa o cucereasca si pe care sa o controleze. Poza de mafiot il flateaza, imaginea de gangster ii rasfata ego-ul, mahalagismul sau il considera a fi naturalete si instinct bun: "Vadim de la oi" adica C.V. Tudor de periferie, a fost el poreclit nu in zadar. Grobianismul sau a socat si a amuzat in acelasi timp in campania electorala di
O figura aparte de mahala politica a devenit vizibila insa in cadrul campaniei electorale din 2004 si ea trebuie radiografiata mai special, pentru ca pare sa fie destul de emblematica pentru noi: George (Gigi) Becali. Intrat in politica de pe o pozitie banoasa (patron al echipei de fotbal Steaua) si cu titulatura unui partid asa-zis progresist (Partidul Noua Generatie), Becali nu incarneaza doar omul simplu si fara studii ajuns in sferele puterii, ci mahalagiul (specializat in amenintari si injuraturi fata de oricine nu il agreeaza) obsedat de fantasma cetatii pe care sa o cucereasca si pe care sa o controleze. Poza de mafiot il flateaza, imaginea de gangster ii rasfata ego-ul, mahalagismul
Mahalaua mass-media Pentru a fi pe intelesul mahalagiilor dominanţi si a lumpenproletariatului, mass-media romaneasca din postcomunism (sau tranziţie) nu face altceva (cu puţine excepţii) decât sa cultive un sentiment romanesc al mahalalei. Emisiunile TV propun un fel de râvnite arhetipuri (pilduitoare!, in sensul de adaptate la noile vremuri) din mitocan,şmecher,ţoapa, tata si vampa (cu toţii recognoscibili in tipologia VIP-ului de astăzi): aceste erijate arhetipuri trebuie sa le demonstreze telespectatorilor accesibilitatea la "lumea buna" (a bogaţilor, dar si a oamenilor simpli si norocoşi sau a "artiştilor"), inculcând ideea (falsa, de altfel, a) unei comuniun
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.