FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - STEAUA, AZI, 21:30, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Tătăruşanu va juca meciul 100 în Liga 1 contra Gazului Metan

Ciprian Tătăruşanu

Articol de - Publicat sambata, 10 septembrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 10 septembrie 2011 13:09

Partida din această seară dintre Gaz Metan Mediaş şi Steaua (21:30, în direct pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO) va constitui o bornă importantă în cariera portarului "roş-albaştrilor", Ciprian Tătăruşanu.

Goalkeeper-ul în vîrstă de 25 de ani va aniversa diseară jocul cu numărul 100 pe prima scenă a fotbalului românesc. Achiziţionat de Steaua în 2008, Tătăruşanu a mai evoluat în Liga 1 pentru Gloria Bistriţa, între 2007 şi 2009.

Titularul postului de portar la echipa naţională, Tătăruşanu a fost singurul fotbalist care a evoluat în toate cele 34 de jocuri ale sezonului trecut de Liga 1.

Gaz Metan Mediaş - Steaua se va juca în această seară, cu începere de la ora 21:30, în direct pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

ECHIPE PROBABILE:
Gaz Metan: Pleşca - R. Zaharia, Fl. Lazăr, Markovici, Buzean - Hoban, Cr. Todea, Bawab, Breeveld, C. Petre - Cr. Bud
Rezerve: Vîtcă, Trtovac, Ciucă, Frăsinescu, Bozeşan, Liţu, D. Roman
Steaua: Tătăruşanu - Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Rusescu, Bourceanu, Brandan, Cr. Tănase - Tatu, M. Costea
Rezerve: Stanca, Gardoş, Fl. Costea, Galamaz, Bicfalvi, Năstăsie, Nikolici