Alte știri din fotbal
A murit Spiridon, tatăl lui Adrian Mutu » Fan Știința, părinte exigent + Pasiunea transmisă printr-o pereche de jambiere
0
FCSB a EXPLODAT » Fotbaliștii nu îl mai vor șef în vestiar, Becali are de luat o decizie majoră
0
FC Argeș - Csikszereda, meciul care deschide etapa #3 din Superligă » Echipe probabile
0
Oțelul Galați - Dinamo, duel tare în etapa a 3-a » Echipele probabile și ultimele informații
0
Știri din fotbal internațional
Peste cine poate da CFR Cluj dacă ajunge în play-off-ul Conference League » Tragerea, înainte de dubla cu Tromso
0
Campanie neagră: toate cele 4 echipe ale țării au fost eliminate din cupele europene înainte de turul 3!
0
„FCSB va fi campioană, m-am rugat împotriva Craiovei” » Gigi Becali, discurs frenetic, după umilința cu Auda: „Am fost la pușcărie,
0
Legăturile lui Franco Baresi cu fotbalul românesc » Debut chiar împotriva „tricolorilor”, meciul perfect contra Stelei și impresia despre Mircea Lucescu
0
Lifestyle
Fiica legendei și-a făcut debutul în televiziune: „Dacă nu te văd în direct, dau în judecată Liga!”
2
Incident neașteptat în direct » Prezentatoarea TV a arătat mai mult decât și-ar fi dorit: „Știe ce face, e cu intenție”
6
Gest uriaș: iubita finalistului argentinian a prezentat cadourile primite de la Lionel Messi
1
Celebra actriță a făcut mărturisiri la 3 ani după divorțul de fotbalistul acuzat de viol: „Am eșuat”
1
Un bărbat de 38 de ani a mers în Germania să-și cumpere mașină de 30.000 de ...
Libertatea
Povestea garajului miliardarilor din București, prima parcare supraterană ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
Vreme extremă în România, temperaturile se vor apropia de 40 de grade la ...
Libertatea
problema e ca echipele bucurestene au ajuns de cacao,ne domina provincia,e trist ce se intampla
ai perfecta dreptate omule, si tin sa te contrazic nici rapidul nu mai e ce a fost, nici dinamo,insa la voi parca s-a mai pastrat un pic din spritul ala despre care scria ioan chirila, insa doar putin, majoriattea rapidistilor batrani spun ca rapidul de azi n=are nici o legatura cu ala din 67 de ex, cand lumea venea pe jos de laploiesti.Asta este, sunt alte vremuri, lumea se schimba, usor usor o sa ajungem ca spaniolii, englezii etc, sa ne ducem la fotbal ca la teatru.
avand in vedere ce tara eram in anii '30-'40...tu ce pretentii ai? esti cumva vreo anglie, franta sau america ca sa ai pretentii ca s'a facut ceva(si nu doar in sport, cum bine zici) pana sa vina comunistii? nu iau comunismul in brate, dar asta ne'a fost destinul! am fost(si inca suntem) in aceasta zona, in apropierea rusiei...asa a decurs istoria, am mers cu "valul".
acelasi lucru pot spuen si eu despre steaua, steaua intotdauna a urmarit spectacolul insa eu nu cred ca pe rapiod nu intereseaza trofeele, eu sunt siugr ca orice rapidist ar vrea trofee an de an, e logic, cine nu ar vrea? a , ca nu se castiga trofee e ltceva asta nu inseamna ca nu ma tii cu rapid, sincer expresia `suporteri pentru cupe si flori` e o mareprostie, suna a scuze, si a frustrare, pai tu esti obisnuit cu rapid care nu prea castiga trofee, daca rapid castiga 5 campionate la rand sa zicem ce faci? nu mai tii cu rapid , treci la alta echipa fara trofee? toti suporterii isi doresc joc frumos si performante,asta e scopul fotbalului, sa nu ne mai mintim ca nu vrem trofee.
Extraordinar articol, m-am gandit de mai mult timp la chestia asta. @Terminatorul2, aberezi mult, dar sunt de acord cu tine la partea cu instigatul la iresponsabilitate. Pe scurt: Daca am avea liber arbitru s-ar incalca legile fizicii, de-aia e practic imposibil ca el sa existe, tine de supranatural. Oricum, trebuie sa ne obisnuim cu gandul asta si sa mergem inainte ca si pana acum, nu avem altceva de facut. :)
stiu ce ai vrut sa spui dar sper ca ai inteles si ce am spus eu
asta e cu totul altceva... noi, ca popor roman nu avem boala pe cetatentii romani cu etnie maghiara ci pe maghiarii din Ungaria , e cu totul altceva, asa ca nu vad de ce va porniti voi asa de tare pe acesti oameni, sunteti bolnav la cap sau ce? odata ce te-ai nascut intr-o tara, esti cetatean al acelei tari si adopti toate obiceiurile si mestesugurile tarii respective n-ai cum sa fii denigrat de nimeni, cu atat mai putin de un roman sa zicem care nu-si cunoaste istoria propriei tzari..si crede-ma ca sunt multi
In continuare: Din pacate pentru Steaua de azi jucatorii care intra in teren cu gandul la culori nu se regasesc la Steaua. Ii poti gasi la Rapid (Pancu) sau la Dinamo (M. Nicolae). Poate asta e si motivul pentru care in ziua de azi DOAR RAPIDUL MAI E O STARE DE SPIRIT pe cand celelalte echipe sunt adunaturi de mercenari...(despre Dinamo nu vorbesc pentru ca la cati spectatori aduna ma mir ca la meciul cu U au fost facute 10 dosare penale...probabil unor suporteri li s-au facut cate 2 dosare penale)
Sunt invidiosi pe realizarile altora. Daca aveau ei palmaresul ala se laudau toata ziua.
m-am bucurat odata pentru ca nu meritati sa va calificati, ati jcuat jalnic, ati avut advrersari mai slabi, plus ca middlesborough v-a umilit si doi la mana am castigat multi bani :))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.