FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - CFR CLUJ

FOTO Tiki-taka moldovenească » Poli Iași, gol după o acțiune superbă în meciul cu CFR Cluj! „Pariul” lui Edi Iordănescu, ridiculizat

Englezul Shayon Harrison (26 de ani) a deschis scorul pentru Poli Iași în minutul 11 al duelului cu CFR Cluj, din runda cu numărul 16 a Superligii. +5   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 11 noiembrie 2023 19:26 / Actualizat sambata, 11 noiembrie 2023 19:36

Poli Iași a început curajos partida contra lui CFR Cluj, iar Sava a fost întins serios încă din minutul 2. Gruparea din Moldova a continuat să urce curajos, iar în minutul 11 a înscris la capătul unei acțiuni colective de toată frumusețea.

Poli Iași, gol după o fază de tiki-taka în duelul cu CFR Cluj

O pasă lungă l-a prins pe picior greșit pe Vasile Mogoș, proaspăt convocat de Edi Iordănescu la prima reprezentativă a României.

+1 FOTO

Luis Phelipe a profitat de letargia apărătorului și a avansat până în careul „feroviarilor”. A pasat către Andrei Ciobanu, mijlocașul venit de la Rapid a scos în lateral, iar Ispas a centrat ideal către Harrison.

Atacantul britanic a reluat din prima, fără nicio șansă pentru portarul Sava. Acțiunea l-a încântat pe Leo Grozavu, surprins îmbrățișându-se cu oamenii din staff.

VIDEO. Andrea Mandorlini: „Jefte este afară din acest proiect, din echipa noastră”

Imagini fabuloase cu Adrian Mititelu Jr., în Ghencea, la un Steaua - Universitatea Craiova » Avea doar 13 ani, iar transformarea e uluitoare

Pe cine pariază legenda lui Dinamo în lupta la titlu: „Au totul, înțelegi? Totul!”