LIGA 1    •   TRANSFER

Todoran la Urziceni

Articol de — Sambata, 14 Iunie 2008

Mijlocaşul Farului, Dinu Todoran, va fi transferat la Unirea Urziceni în schimbul sumei de 300.000 de euro.

După ce timp de aproape două săptămîni cele două echipe nu s-au înteles la pret, în cele din urma s-a ajuns la un acord.

"Se pare ca s-a ajuns la o întelegere. S-a considerat că Todoran şi-a facut datoria pentru club şi merită să-i fie oferită şansa de a juca în cupele euopene”, a declarat preşedintele constănţenilor Constantin Gache.

După plecarea lui Todoran, s-a stabilit lotul de 24 de jucatori ce vor pleca luni în cantonamentul din Austria: portari: G. Curca si Vlas; fundaşi: Farmache, I. Barbu, Şchiopu, Maxim, V. Păcuraru si Bubuleandra; mijlocaşi: Bacilă, Patraşcu, Voiculeţ, Matei, M. Nae, Mendy şi Iancu; atacanţi: Nanu, Chico, Gosic, T. Moldovan, D. Florea, L. Pirvu, Fatai, Alibec şi Gerlem.

Mijlocaşul Farului, Dinu Todoran, va fi transferat la Unirea Urziceni în schimbul sumei de 300.000 de euro.

După ce timp de aproape două săptămîni cele două echipe nu s-au înteles la pret, în cele din urma s-a ajuns la un acord.

"Se pare ca s-a ajuns la o întelegere. S-a considerat că Todoran şi-a facut datoria pentru club şi merită să-i fie oferită şansa de a juca în cupele euopene”, a declarat preşedintele constănţenilor Constantin Gache.

După plecarea lui Todoran, s-a stabilit lotul de 24 de jucatori ce vor pleca luni în cantonamentul din Austria: portari: G. Curca si Vlas; fundaşi: Farmache, I. Barbu, Şchiopu, Maxim, V. Păcuraru si Bubuleandra; mijlocaşi: Bacilă, Patraşcu, Voiculeţ, Matei, M. Nae, Mendy şi Iancu; atacanţi: Nanu, Chico, Gosic, T. Moldovan, D. Florea, L. Pirvu, Fatai, Alibec şi Gerlem.

Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Cupa FED

Franța - România

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-