Alte știri din fotbal
„Ce fel de antrenor sunteți, defensiv sau ofensiv?” » Marius Baciu și-a explicat filosofia: „Așa n-ai nicio șansă!”
0
Noul transfer al lui Dinamo, primul interviu după ce a bătut palma cu Nicolescu: „Îmi pierdusem entuziasmul, simțeam că stagnez!” » Ce spune despre Kopic și cum s-a realizat mutarea
0
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
1
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu, călătorie în jurul lumii » Cantonament în Germania și 30.000 de kilometri pe drumuri
0
Prințul William a sărbătorit cu echipa: „Villa până la moarte!”
0
Antrenorul învins a mers să-l caute pe Unai Emery după finala Europa League: „Vreau să-l întreb asta”
0
„Incredibil” » Cei mai buni jucători de la Aston Villa, reacții după trofeul așteptat patru decenii: „I-am pedepsit! Vom rămâne în istorie”
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Una dintre româncele dispărute sub dărâmăturile unei case in Germania a ...
Libertatea
ANAF schimbă regulile pentru recalcularea CASS. Cine sunt românii care vor ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Suveranistele Codruța Cerva și Oana Lovin, amendate penal cu câte 15.000 de ...
Libertatea
URA! A gasit in sfarsit GSP-ul un clasament in care e si FCSB peste CFR la ceva. Imi inchipui ca au fost zile si ore de munca intensa in redactie, dar pana la urma a iesit ceva. Bravo, mai sapati, poate asa uitati de ura, analfabetism si calomnii.
Nu sunt sigur daca Feyenord chiar a castigat Cupa Intercontinentala in acea finala cu Estudiantes La Plata!Iar in acest clasament ar fi trebuit inclusa si eliminarea aceluiasi Feyenord (proaspat castigatoare a CCE),de catre campioana Romaniei UT.Arad chiar in editia urmatoare a CCE,scor 1-1 la Roterdam si 0-0 la Arad!
Fiorentina finala de cupa campionilor europeni cum ii zicea atunci? Pe bune? De unde le scoateti?
OK, topul asta-i o tampenie irelevanta, dar io mai tin inca minte cum Ajax-ul lui van Gaal castiga CL cu golul lui Kluivert. 40 de ani? Zi-mi, te rog, ca nu-s chiar asa de batran...
E greu sa faci topuri, dar criteriul de bază ar trebui să fie valoarea echipei scoase, nu palmaresul ei. Cum determeni obiectiv valoarea e altă chestiune. Oricum, nu cred ca e un top reusit.
Corect , una e sa elimini detinatoarea la zi a unui trofeu , gen Hamburg in 1983 si Feyenoord in 1970, alta sa bati Hamburg dupa 25 de ani sau Celtic care a castigat o Cupa europeana acum 50 de ani. Altfel oricum felicitari tuturor echipelor romanesti care au obtinut rezultate bune si f bune pe plan european.
Steaua-Anderlecht isi justifica includerea in aceast "articol" inspirat din "opera"scriitorului MM(cand era la Rahova), numai prin consecinte,adica calificarea in finala CCE!Dar nu si prin cine stie ce joc,pentru ca nu trebuie uitat ca Piturca a dat doua goluri de langa stoperul Peruzovici(cel caruia Anderlecht tocmai refuzase sa-i mai prelungeasca contractul)!
Niciodată nu poți compara meciurile Fcsb -Ajax cu Dinamo -SV Hamburg !!! De ce ? Pentru trebuie să compari cu performanta de moment a aechipei nu cu palmaresul ei ! Hamburg venea la București cu titlul proaspăt de câștigătoare a Cupei Campionilor Europeni și avea în componență jumătate din naționala Germaniei pe când Ajax era în una din cele mai slabe perioade din ultimii 40 de ani !!!
Voi nu stiti ce "clasamente" sa mai inventati sa-l faceti fericit pe Becali, sunteti obsedati de chestia asta, il iubiti cu pasiune. Da, echipa lui Becali a eliminat Ayax la 40 de ani dupa ce aceasta era in Top-ul Europei. La 40 de ani! Asta ca sa minimalizati eliminarea lui Celtic.
Steaua - Valencia si Steaua - Ajax sunt performante identice, in aceiasi faza a competitiei, doar ca sunt 8 ani diferenta, in 2005 era cupa uefa, unde luai bani de la Uefa doar daca jucai finala, iar in 2013 era Europa League, unde luai bani si daca ajungeai in grupe.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.