FOTBAL  »  Superliga  »  INEDIT

Trăiască berea! Suporterii români vor avea liber la băuturi alcoolice pe stadioanele din România

Articol de GSP - Publicat joi, 12 decembrie 2019 20:54

Șase parlamentari PNL, partidul de la guvernare, au inițiat un proiect de lege prin care suporterii vor putea consuma bere pe arenele din România.

În acest moment, actul normativ este trimis spre promulgare, iar decizia stă în mâinile președintelui Klaus Iohannis, informează Europa FM.

Astfel, România intră din acest punct de vedere în rândul țărilor occidentale, care permit de foarte mulți ani suporterilor să consume alcool în timpul competițiilor sportive. Propunerea parlamentarilor ar modifica o lege care datează din 1991. 

Match Preview Viitorul - FCSB

VEZI ȘI:

Bogdan Mara a răspuns în cazul plecării lui Dan Petrescu: „E normal să se întâmple asta” 

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
Filmul complet al cazului care poate anula barajele din România! Dezvăluiri de la FRF: „12.000 lei în numerar, strâns cu un elastic”
Liga 2
Filmul complet al cazului care poate anula barajele din România! Dezvăluiri de la FRF: „12.000 lei în numerar, strâns cu un elastic”
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Iubita lui Haaland își amintește cum s-a îndrăgostit de atacantul care face senzație la Mondial: „Îl spionam prin gaura cheii!”
Cu cine joacă FCSB în Conference League » Iese în evidență un detaliu tare din echipa lui Zanetti
Conference League
Cu cine joacă FCSB în Conference League » Iese în evidență un detaliu tare din echipa lui Zanetti
Ivana Knoll i-a scandalizat pe englezi înaintea meciului direct: „Căutătoarea de atenție numărul 1”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll i-a scandalizat pe englezi înaintea meciului direct: „Căutătoarea de atenție numărul 1”
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Profit.ro
România va avea cel mai înalt pod suspendat din Europa, investiție de 24 de milioane de lei fără TVA - contract semnat
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Jeremy Clarkson, legenda „Top Gear”, a dezvăluit că are cancer: „Dacă tratamentul merge, ne vedem în sezonul 6. Dacă nu, nu”

Fiica de 23 de ani a fostului internațional vrea să dea peste cap „Insula iubirii”


Comentarii (15)
499416633909061
Stefana Dincă  •  13 Decembrie 2019, 12:31

Eu cred ca e o greseala! Noi nu stim sa ne abtinem!!! Ne infierbantam repede!!Cred ca vom juca pe la vecini! Sa auzim de bine!

cneius
cneius  •  13 Decembrie 2019, 12:08

PNL partid si guvern de *** ! Asta e problema Romaniei ca nu e bere pe stadioane. Mai multe probleme disciplinare vor fi odata ce toti *** vor putea bea pe stadion.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

vendredi13
vendredi13  •  13 Decembrie 2019, 04:28

Un pahar cald de 200ml la cinci lei. Iarna doar stingi sticluța de coniac de 200ml băgată în pufoaică.

Vezi toate comentariile (15)
Comentează