FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

OFICIAL Transfer la Dinamo » „Câinii” l-au legitimat pe mijlocașul școlit la Inter

Patrick Olsen, noul jucător al lui Dinamo, foto: aplicație Dinamo 1948
Patrick Olsen, noul jucător al lui Dinamo, foto: aplicație Dinamo 1948

Articol de - Publicat miercuri, 04 septembrie 2024 16:56 / Actualizat miercuri, 04 septembrie 2024 17:06

Dinamo l-a transferat pe Patrick Olsen (30 de ani), mijlocaș central danez, care a evoluat ultima oară pentru Slask Wroclaw, locul 17 din campionatul Poloniei. Anunțul a fost făcut prin intermediul aplicației „Dinamo 1948”.

Patrick Olsen a început fotbalul la Brondby, și-a terminat junioratul la Inter Milano și a mai evoluat pentru Haugesund, Lens și Grasshopper. El s-a întors ulterior în Danemarca, unde a jucat pentru FC Helsingor, Aalborg și Aarhus.

Patrick Olsen, noul jucător al lui Dinamo

Velkommen, Patrick OLSEN!

Clubul Dinamo 1948 București anunță, prin intermediul canalelor de comunicare, semnarea mijlocașului Patrick Olsen.
Ultima dată în prima ligă poloneză, la Slask Wrocław, danezul de 1.78 m a efectuat astăzi vizita medicală și se va alătura lotului condus de Zeljko Kopic.
Noul nostru jucător a început fotbalul la Brøndby, a terminat junioratul la Inter Milano și a mai evoluat în Norvegia (Haugesund), Franța (Lens), Elveția (Grasshopper Zürich), după care a revenit în țara natală, unde a îmbrăcat tricoul celor de la FC Helsingør, Aalborg și Aarhus.

În sezonul trecut, Patrick a evoluat în 29 de partide în Ekstraklasa și a marcat două goluri pentru polonezii de la Śląsk Wrocław. Patrick Olsen va îmbrăca tricoul alb-roșu până în 2026

- comunicat Dinamo București

Transfer la Dinamo » „Câinii” l-au legitimat pe mijlocașul școlit la Inter
Patrick Olsen, noul jucător al lui Dinamo

Patrick Olsen nu a făcut parte din lotul echipei din Polonia în ultimele partide. Mai avea contract cu Slask până în 2025. El a venit la Dinamo din postura de jucător liber de contract și reprezintă o nouă soluție pentru mijlocul dinamoviștilor. Danezul a jucat ultimul meci oficial pe 25 mai, atunci când Slask, fosta lui echipă, s-a impus pe terenul lui Rakow, scor 2-1.

Olsen a evoluat atunci 64 de minute și a fost ultimul meci oficial pe care l-a jucat. El a fost rezervă la meciul pe care Slask l-a câștigat în preliminariile Conference League cu Riga FC, din turul 2 preliminar.

La Dinamo va concura pe post cu Georgi Milanov. Pe acea poziție poate evolua inclusiv Andrei Mărginean.

550.000 de euroe cota lui Patrick Olsen, potrivit Transfermarkt

Citește și:
Iată vârful misterios transferat de Dinamo! Sâmbătă a avut meci și a dat pasă de gol + reprezintă una dintre cele mai slabe naționale din lume
Superliga
Iată vârful misterios transferat de Dinamo! Sâmbătă a avut meci și a dat pasă de gol + reprezintă una dintre cele mai slabe naționale din lume
Toată lumea vorbește despre echipamentul în care Marta Kostyuk va juca la Wimbledon
Tenis
Toată lumea vorbește despre echipamentul în care Marta Kostyuk va juca la Wimbledon
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cu iubita și părinții în tribune, David Popovici și-a îndreptat atenția spre altă persoană: „Știu că urmărește interviurile, vreau să îi spun că o iubesc!”
Altele
Cu iubita și părinții în tribune, David Popovici și-a îndreptat atenția spre altă persoană: „Știu că urmărește interviurile, vreau să îi spun că o iubesc!”
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (12)
utilizator șters
utilizator șters  •  05 Septembrie 2024, 23:17
Postat de utilizator șters pe 04 Septembrie 2024, 17:20

Saraci ce o sa mai umble pe la comisi dupa bani din contracte !!

Ești stelist. Se vede de la o poștă! Analfabet, ai doborât limba romana!!

Bedyxanul
Bedyxanul  •  05 Septembrie 2024, 16:27
Postat de utilizator șters pe 04 Septembrie 2024, 17:20

Saraci ce o sa mai umble pe la comisi dupa bani din contracte !!

Câte clase ai:))!?

magic4ever
magic4ever  •  05 Septembrie 2024, 11:36
Postat de l0gan676 pe 04 Septembrie 2024, 18:16

Nu luam de la retrogradare de la noi luam de prin polonia ,Portugalia...valori unu și unu ...

Este fotbalist de la vicecampioana Poloniei!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează