FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

"U" Cluj - Avîntul Reghin 0-0

Articol de GSP - Publicat vineri, 01 februarie 2008 00:00

Universitatea Cluj a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul amical susţinut astăzi, în compania formaţiei Avântul Reghin ( liga a III-a). Aceasta a fost ultima partidă amicală pentru "studenţi", înaintea plecării în stagiul de pregătire din Turcia.

CASETĂ
"U" Cluj - Avîntul Reghin (Liga a III-a) 0-0
"U" Cluj (prima repriză): Oltean - Brito, Bilica, Iodi, G. Coman - Silvăşan, Bundea, Dolha, Budean, N. Jovanovici, D. Goga
                                  "U" Cluj (repriza a doua): Moldovan - Suller, Cordoş, Şoltuz, Dancia - Unguruşan, Soporan, R. Sabo, Buş - Răducanu, Bîrză. Antrenor: Alpar Meszaros
Avîntul Reghin: Cimporescu - A. Pop, Aştilean, Dobrău, Drule - Halaţiu, Petelean, Csiki, Sărmăşan - Buciuman, Bajko. Antrenor: Sorin Cigan. Au mai jucat: Pintea, Truţa, P. Luca, Macarie, Bancsi.