FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - FCSB 1-2

Dan Nistor se revoltă, la 1-2 cu FCSB: „N-am mai pățit așa ceva. Nu suntem în străinătate, suntem în România!”

Dan Nistor, în stânga, în U Cluj - FCSB 1-2 // foto: Cristi Preda (GSP) +38   FOTO
Dan Nistor, în stânga, în U Cluj - FCSB 1-2 // foto: Cristi Preda (GSP)

Articol de - Publicat luni, 11 noiembrie 2024 00:14 / Actualizat luni, 11 noiembrie 2024 00:22

Dan Nistor, 36 de ani, a făcut scandal după U Cluj - FCSB 1-2, protestând împotriva delegării unui arbitru central bucureștean (Marcel Bîrsan), căruia i-a reproșat câteva decizii.

Mijlocașul Universității a mers pe linia antrenorului Ioan Ovidiu Sabău, reclamând faptul că meciul a fost condus de un arbitru din București. Nistor crede că echipa lui trebuia să primească un penalty și că „centralul” ar fi trebuit să fluiere un fault în faza de construcție a golului 1 înscris de FCSB.

Ilie Năstase a intrat în direct după U Cluj - FCSB și a făcut iureș: „Nu se poate așa ceva!”
U CLUJ - FCSB 1-2
Ilie Năstase a intrat în direct după U Cluj - FCSB și a făcut iureș: „Nu se poate așa ceva!”

Dan Nistor a făcut scandal după U Cluj - FCSB: „Nimeni nu vorbește despre asta, dar eu o să o fac!”

„A fost o primă repriză foarte slabă a noastră, cel puțin finalul reprizei. Am avut câteva situații pe contraatac, dar alte lucruri mă nemulțumesc. E prima oară când joc [cu FCSB] și avem un arbitru de la București. Nimeni nu vorbește despre acest lucru, dar eu o să o fac.

Am văzut și eu aseară Rapid cu Sibiul și am avut fază de penalty cum au avut și ei. Lor li s-a dat, nouă nu. În fine, o altă paranteză. Am făcut un gest către Alex (n.r. - Chipciu) și am primit cartonaș galben. Alex a primit cartonaș galben, este suspendat. Simion a primit cartonaș galben, este suspendat.

Popescu, fundașul lor central, a făcut 3 faulturi, nu a primit nimic. În fine, asta nu scuză prestația noastră. Voiam să fac această paranteză pentru că, cred eu, este foarte important. Până acum nu mi s-a mai întâmplat să avem un arbitru de la București. Nu ni s-a întâmplat să jucăm cu Steaua și să avem să avem arbitru de la București.

Sper ca la următorul nostru meci acasă să avem și noi arbitru din Cluj. Mi-ar plăcea, sincer vă zic. Nu am mai văzut până acum, vă dau cuvântul de onoare. În străinătate poate că se întâmplă, dar noi nu suntem în străinătate. Noi suntem în România!”, a tunat Nistor la microfonul DigiSport.

Dan Nistor: „Practic, ne-am bătut singuri”

Cu o parte din vină la golul 2 al campioanei, Nistor și-a făcut autocritica, apoi a continuat cu reproșurile la adresa arbitrului:

„Am greșit multe pase astăzi, la golul 2 marcat de cei de la FCSB. Îmi pare nespus de rău că am pierdut, pentru suporterii ăștia minunați, că au venit în număr foarte mare, ne-au susținut din primul până în ultimul minut, dar din păcate nu am fost la nivelul lor.

Ne-am dat singuri golurile, la primul gol a greșit Popică (n.r. - Ovidiu Popescu), la al doilea eu. Ne-am bătut practic singuri, dar v-am zis, sunt mici chestii care au început să nu-mi placă. Am o vârstă și deja am început să simt niște chestii care nu-mi plac, mă înțelegi? Trageți dumneavoastră mai multe concluzii.

Altă chestie, că mi-am adus aminte. La primul lor gol a fost fault la mine. Domnii din studio să se uite atent la fază, că a fost fault la mine, la Edjouma”.

Specialistul în arbitraj, după acuzațiile lui Nistor: „Nu e ăsta meciul la care să faci atât scandal pe arbitraj”

  • Deținători de drepturi, cei de la DigiSport nu au găsit duelul cu Edjouma reclamat de Nistor, ci un presupus fault comis de acesta asupra lui Bîrligea. FCSB reîncepe jocul, leagă câteva pase, apoi înscrie.

  • Prezent în studio, fostul arbitru Marius Avram a afirmat că intervenția lui Nistor asupra lui Bîrligea „nu a fost fault”, dar arbitrul VAR nu putea întoarce faza pentru așa ceva. „Oricum, nu e ăsta meciul la care să faci atât scandal pe arbitraj”, a mai spus Avram.

Citește și:
Gigi Becali i-a făcut o reverență în direct: „Cel mai inteligent analist! Ești tu, apoi restul!”
Superliga
Gigi Becali i-a făcut o reverență în direct: „Cel mai inteligent analist! Ești tu, apoi restul!”
E gata: Cătălin Cîrjan a semnat noul contract: „Există lucruri pe care nu le poți cumpăra cu bani”
Superliga
E gata: Cătălin Cîrjan a semnat noul contract: „Există lucruri pe care nu le poți cumpăra cu bani”
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Superliga
Scandalizați în direct! » A costat 20 mil. €, bani publici, dar nu mai funcționează: „Merită să ne mai agităm?”
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
Baschet
Toți ochii pe ea la interviuri! » Reporterița care a „înnebunit” fanii din Euroliga: „Nu sunt multe ca ea!”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Thierry Henry, apariție rară alături de misterioasa lui iubită!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (47)
Yuri_macel
Yuri_macel  •  11 Noiembrie 2024, 22:35
Postat de utilizator șters pe 11 Noiembrie 2024, 13:16

Frustrat că a avut curajul să spună adevărul. .... Voi gigiștii aveți comportament de ***! Veniți, scrieți mizerii și minciuni, va trolați, și vă bucurați indecent de merite ce nu trebuiau să existe! Nu mă surprinde gradul vostru de incultură, pentru că sunteți marea majoritate analfabeți, dar surprinde larghețea cu care GSP.ro, nu va moderează și va permite sa înjurați, sa mințiți, sa jigniți și să ticăloșiți la greu! Câtă larghețe la o redacție care ar trebui sa modereze golanii și idioții!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Yuri_macel
Yuri_macel  •  11 Noiembrie 2024, 22:27
Postat de Supremul pe 11 Noiembrie 2024, 18:49

Eu doar restabilesc adevărul.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Yuri_macel
Yuri_macel  •  11 Noiembrie 2024, 22:25
Postat de traian_v pe 11 Noiembrie 2024, 21:20

Arbitrul Sz. Kovacs nu e clujean, de unde le scoti?

Da ma nu e Clujean. E nascut in Carei si mutat de 5 ani in Cluj. Dar nu e clujean. E venetic este? Vezi ca nici Barsan nu e din Bucuresti. Sta in Domnesti

Vezi toate comentariile (47)
Comentează