FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - DINAMO, SÎMBĂTĂ, 17:00, ANTENA 1, FAZEVIDEO ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Uhrin despre decizia TAS: "E o regulă stupidă. Campionatul trebuie decis PE TEREN"

Duşan Uhrin spune că din momentul în care a început tergiversarea cazului
Duşan Uhrin spune că din momentul în care a început tergiversarea cazului "Pandurii - Oţelul", şi-a dat seama că partida nu se va mai juca

Articol de GSP - Publicat joi, 19 mai 2011 00:00 / Actualizat joi, 19 mai 2011 15:04

După ce TAS-ul a anunţat că Oţelul rămîne cu cele 3 puncte cîştigate la masa verde în faţa Pandurilor, Duşan Uhrin Jr. a catalogat decizia drept "stupidă": >> Gheorghe Chivorchian: "Am pierdut titlul pe mîna noastră!"

"Am crezut că se va decide jucarea meciului, însă văzând cât s-a amânat mi-am dat seama că nu va fi aşa, deja de luni mă gândeam că probabil nu se va juca, pentru că nu este normal să se hotărască în ultimul moment. Nu mi se pare o lege normală, mi se pare că contrazice legile UEFA.

Orice meci este normal să se joace pe teren, după care poţi penaliza cu puncte echipele vinovate, sau în cazul în care o echipă nu termină campionatul, toate rezultatele să se anuleze. Ce s-a întâmplat nu mi se pare normal, unele echipei să joace împotriva acelei echipe şi altele nu. Aşa putem să ne închipuim tot felul de reguli stupide, aşa cum e şi aceasta", a spus tehnicianul ceh într-o conferinţă de presă organizată astăzi.

Duşan Uhrin consideră că întâlnirea decisivă cu Oţelul Galaţi, din etapa trecută, a fost pierdută în urma unor greşeli care apar foarte rar.

"La primul gol adversarul nu a fost marcat cum trebuie, nu am controlat spaţiul din care s-a marcat, zonă pe care în mod normal noi o controlăm. Al doilea gol a venit în urma faptului că ne-am dorit prea mult să marcăm, să câştigăm, pentru că au urcat inutil mai mulţi oameni la finalizare la acel corner şi au lăsat deschise zone care nu ar fi trebuit", :S a mai explicat antrenorul alb-violeţilor.

Bourceanu a plîns cînd a aflat că meciul Pandurii - Oţelul nu se mai joacă

Citește și:
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Superliga
Gigi Becali se întâlnește luni cu antrenorul dorit: „Pe mine nu mă refuză”
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Noutati auto
Noul „Rolls-Royce chinezesc”, record de vânzări în doar 20 de ore de la lansare » Prețul este de 10 ori mai mic
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Stiri extrasport
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Noutati auto
Noul model Dacia se transformă total » Lansează încă un SUV care se va bate cu Renault și Peugeot: primele imagini
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Profit.ro
Schimbare pregătită la examenul auto pentru categoria B
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Ion Țiriac s-a întors din China și dezvăluie cadoul exorbitant pe care i-l face Nadiei, la 50 de ani de la Montreal: „Pe 18 iulie îi dau cheile”

Îl recunoști? Fostul număr 1 ATP, nomad în Munții Atlas: „Casa noastră - mama natură”


Comentarii (9)
brusli01
brusli01  •  19 Mai 2011, 19:55

Regulamentul este stupid, si TAS a luat decizia in baza acestui regulament,

beeswax106
beeswax106  •  19 Mai 2011, 17:57
Postat de mateuts37 pe 19 Mai 2011, 16:41

frustratule, daca cazi pe locul 3 o sa radem cu totii de tine! vezi-ti de jocul tau ca ai inceput sa strici ceea ce a construit cosmin contra...apropos, cu 15 egaluri din 33 jocuri, si 37 goluri primite (media unul pe meci) nu poti emite pretentii la titlu, ca asta inseamna ca ai fost egala a 15 adversare!! Sper sa treaca vasluiul pe 2, Hai Moldova

ma faci sa rad =))......ce-a construit Cosmin Contra ma? :)))))))......................poate Vladimir Petrovic,in nici un caz Cosmin Contra amice...............mai bine uitate in propria ograda si roagate sa nu luati cate 4-5 goluri pe meci in liga.........................si un ultim lucru....cand Dusan a fost demis prima oara a lasat echipa pe locul 1....

cfrclujole
cfrclujole  •  19 Mai 2011, 17:21

Deja povestea este de domeniul trecutului.

Vezi toate comentariile (9)
Comentează