FOTBAL  »  Superliga  »  CSA STEAUA

Lajos Sătmăreanu îi va enerva pe ultrașii de la CSA Steaua: „Mă doare că FCSB nu e pe primul loc!”

Articol de GSP - Publicat joi, 21 februarie 2019 10:22

Lajos Sătmăreanu, 75 de ani, fost fundaș la Steaua și actual antrenor la Centrul de Copii și Juniori de la CSA Steaua, a vorbit despre FCSB și Dinamo.

Mă doare când văd că FCSB nu reușește să se apropie de primul loc. Suntem acum în tabere, dar tot cu ei merg. A rămas în sufletul meu. Am jucat 10 ani la Steaua, sângele apă nu se face.

Mi-ar părea rău să aud și că Dinamo, rivala noastră tradițională, ar retrograda. Ar fi ciudat ca în Liga 1 să nu mai fie Dinamo”, a declarat Lajos Sătmăreanu pentru Libertatea. 

367191 lajos satmareanu 1080446323
FOTO: Lajos Sătmăreanu

Citește și:

CSA vs FCSB // Scandal la tribunal cu Talpan, în procesul palmaresului istoric al Stelei » Amendă pentru juristul CSA, care s-a opus depunerii noilor acte

Citește și:
Assad Al-Hamlawi, pe lista unei echipe de Champions League » Ce sumă li se oferă oltenilor pentru transferul său
Superliga
Assad Al-Hamlawi, pe lista unei echipe de Champions League » Ce sumă li se oferă oltenilor pentru transferul său
Novak Djokovic are un nou antrenor la Roland Garros: un fost număr 12 mondial, suspendat pentru dopaj
Tenis
Novak Djokovic are un nou antrenor la Roland Garros: un fost număr 12 mondial, suspendat pentru dopaj
Cum a decurs prima întâlnire dintre Marius Baciu și jucătorii FCSB: „Aveți ceva de spus? Bîrligea?”
Superliga
Cum a decurs prima întâlnire dintre Marius Baciu și jucătorii FCSB: „Aveți ceva de spus? Bîrligea?”
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi” + Gazeta a aflat numele
Superliga
Daniel Pancu a anunțat primele plecări de la CFR: „Da, pleacă doi jucători! Sunt titulari amândoi” + Gazeta a aflat numele
ULTIMA ORĂ Dacia renunță la investiții de extindere a fabricii din Mioveni
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Dacia renunță la investiții de extindere a fabricii din Mioveni
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Un fost fotbalist român este judecat în Anglia, după ce a înjunghiat un jurnalist la ordinul Iranului!

„I-am dat un picior în gură lui Bumbescu de nu și-a dat seama cu ce l-am lovit!” » Dezvăluire despre un conflict incredibil în vestiarul Stelei '86


Comentarii (6)
steaua.libera
steaua.libera  •  21 Februarie 2019, 13:38

Sunt mulți care tin și cu Steaua și cu FCSB

alexbibirica1
alexbibirica1  •  21 Februarie 2019, 17:01

Eu sunt stelist. fosta "STEAUA Bucuresti",actuala FCSB n-a retrogradat niciodata din LIGA 1 in Liga a 4a din 1947 pana in prezent. Cine sustine acest lucru,minte.

104343947122875
Anton Pan  •  21 Februarie 2019, 14:17

Patetice, ridicole, jalnice pasiunea si disperarea cu care ***, actuali sustinatori ai CSA, apara proprietatea socialista a intregului popor si rolul armatei (rosii!!) în apararea avutiei nationale. In anul 2019, intr-o tara UE, este cea mai profunda noapte a mintii sa sustii intrarea brutala, abuziva si ilegala a bocancilor militari in fotbalul profesionist. Ce sa faca o armata moderna, membra NATO, cu marca, emblema si palmaresul unei echipe profesioniste de fotbal?? caz unic, inacceptabil in UE si NATO. *** (catalynn, rjka, lucghencea, etc) nu se pot adapta la realitatea contemporana si incearca, amaratii, cu disperare sa reinvie fantome, strigoi ale trecutului, dar nu mai este posibil pentru ca Romnia este acum in UE si nu mai este la remorca URSS, asa ca la infiintarea abuziva a CSA=Cazarma Stalinista a Armatei.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează
Close