Comentarii (65)
cpt.ahab
cpt.ahab  •  01 Decembrie 2017, 15:19
Postat de samertx pe 01 Decembrie 2017, 15:12

Să curtezi o femeie nu-i obicei neo-marxist, metre. Doar forma de a folosi muierea diferă. :))

Sa o curtezi, nu, dar neo-marxismul, prin vocile sale femeniste, poate sa te incrimineze ca hartuitor! Am ofensat o femeie in aeroport la Bruxelles, atunci cand m-am oferit s-o ajut cu bagajul. M-a fulgerat cu privirea si mi-a adresat un "ce? daca-s femeie, crezi ca nu pot sa car un bagaj?!" *** M-am linistit, de atunci. :)))))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

samertx
samertx  •  01 Decembrie 2017, 15:12
Postat de cpt.ahab pe 01 Decembrie 2017, 14:46

Eu nu-s convins. Mai ales de misoginism. Un barbat, tata a trei fete, care nu si-a abandonat familia, plin de bani fiind, nu poate fi misogin. Pomul il cunosti si dupa roade. Las'ca nu-s altii misogini, gaunosi care le canta serenade femeilor, care le spun ce vor ele sa auda, care le incurajeaza pe drumul prost, dar care le schimba ca pe ciorapi, tratandu-le ca pe obiecte. Sunt satul de perversul discurs neo-marxist.

Să curtezi o femeie nu-i obicei neo-marxist, metre. Doar forma de a folosi muierea diferă. :))

ciuleavvictorms
ciuleavvictorms  •  01 Decembrie 2017, 15:10

Bietul autor, nu stie bine limba romana dar isi permite sa categoriseasca oamenii dupa mintea putina pe care o are ! Ai compasiunea mea, nemeritata insa!

florar
florar  •  01 Decembrie 2017, 15:04
Postat de mosvasile pe 01 Decembrie 2017, 14:16

Ce nu spune guralivul GG ca CFR a obtinut 10 puncte in grupele UCL,cu victorii-in deplasare-la AS Roma si Manchaster United,spre deosebire de echipa aia care cica ar fi "castigat locul 1 in Europa"-la ce?-care nu a obtinut nici o victorie in UCL,obtinand doar cate 3 pncte din niste egaluri penibile si ale doar atunci cand favoritele erau deja calificate si jucau cu rezervele!Si nici nu lasau pe altii,in fiecare an cumparand titlul de campioni!

Si la ce a folosit cele 10 puncte?La insolventa?Sau a castigat ceva cu ele?

samertx
samertx  •  01 Decembrie 2017, 15:02
Postat de alegsandru pe 01 Decembrie 2017, 14:57

Sa fii un hipsteroi adevarat presupune ca insasi conceptul de natiune sa fie desfiintat si catalogat xenofobism. Astfel, daca ii spui americanului ca este american este xenofobie pentru ca nu-i asa, inainte de american e om, deci spune-i "omule" nu "americanule". ***. Aceasta plaga a hipsterismului ajunsa ca o epidemie si la noi, e un curent la fel de periculos precum tinerii SS-isti sau tribunalele poporului.

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

alegsandru
alegsandru  •  01 Decembrie 2017, 14:57

Sa fii un hipsteroi adevarat presupune ca insasi conceptul de natiune sa fie desfiintat si catalogat xenofobism. Astfel, daca ii spui americanului ca este american este xenofobie pentru ca nu-i asa, inainte de american e om, deci spune-i "omule" nu "americanule". ***. Aceasta plaga a hipsterismului ajunsa ca o epidemie si la noi, e un curent la fel de periculos precum tinerii SS-isti sau tribunalele poporului.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

cpt.ahab
cpt.ahab  •  01 Decembrie 2017, 14:46
Postat de adi_stelistul pe 01 Decembrie 2017, 14:17

Eu sunt convins ca e. Si xenofob si rasist si misogin si intolerant. Sunt prea evidente interventiile sale publice.

Eu nu-s convins. Mai ales de misoginism. Un barbat, tata a trei fete, care nu si-a abandonat familia, plin de bani fiind, nu poate fi misogin. Pomul il cunosti si dupa roade. Las'ca nu-s altii misogini, gaunosi care le canta serenade femeilor, care le spun ce vor ele sa auda, care le incurajeaza pe drumul prost, dar care le schimba ca pe ciorapi, tratandu-le ca pe obiecte. Sunt satul de perversul discurs neo-marxist.

samertx
samertx  •  01 Decembrie 2017, 14:46
Postat de samertx pe 01 Decembrie 2017, 14:26

Să nu ridicăm CFR Cluj pe culmile fotbalului, nu merită lăudați mai mult decât alții.

Deocamdată, nu se ridică, ca performanțe, la nivelul Utei, Științei, Rapidului, chiar al Petrolului. Mă uitam la meci și cânta galeria, băteau în tobe de le spărgeau băierele, la un cadru general făcut de televiziunea care transmitea am văzut stadionul gol-goluț. ))

crimson.veritas
crimson.veritas  •  01 Decembrie 2017, 14:34
Postat de adi_stelistul pe 01 Decembrie 2017, 14:17

Eu sunt convins ca e. Si xenofob si rasist si misogin si intolerant. Sunt prea evidente interventiile sale publice.

Si stramosii lui Iohannis erau convinsi ca pamantul este plat ... motiv pentru care au decis ... arderea pe rug a fizicianului si astronomului italian Galileo Galilei, care sustinea o pozitie stiintifica, diametral opusa ...:)) Ce au zis ... #rezistii de atunci? 'Ah, nu vrei sa zici ca NOI ... burn mf, burn'! ...:)) 400 de ani mai tarziu ... ne aflam practic in aceasi ... paradigma ...:))

crimson.veritas
crimson.veritas  •  01 Decembrie 2017, 14:25

'Nu sunt cunoscute cu certitudine anumite date despre înființarea echipei care astăzi poartă numele de CFR Cluj, Kolozsvári Vasutas Sport Club, echipa feroviarilor clujeni, precursoarea CFR-ului de astăzi, a luat ființă în noiembrie 1907, la 2 ani de la disputarea primei partide oficiale de fotbal la Cluj. Potrivit documentelor vremii[necesită citare], este a treia echipă înființată la Cluj și a zecea apărută pe teritoriul actual al României. Primul rezultat a fost o înfrângere cu 0-23 în fața celor de la KKAC. Următoarele rezultate, tot mai strânse, o plasează la sfârșitul sezonului pe ultima treaptă (a treia) a clasamentului - participau doar trei echipe. Un an mai târziu, în 1908, KVSC marchează 2 goluri în poarta celebrului Károly Zsák, portarul titular al echipei naționale de fotbal a Ungariei, în meciul cu 33 FC Budapesta, încheiat cu scorul de 2-8. Au urmat succese și în meciurile de campionat - rezultatul: locul 2 în sezoanele 1908-1909 și 1909-1910. Încă din vara lui 1910, meciurile dintre studenți și feroviari, KKAS - KVSC, devin adevăratele derby-uri fotbalistice ale Clujului, prefațând orgolioasele dispute din a doua jumătate a secolului. Feroviarii câștigă pentru prima oară campionatul la a patra ediție la care participă, 1910-1911, impunându-se în partida decisivă cu 3-2 în fața studenților, la capătul unui meci dramatic. La acea dată Clujul FACEA PARTE DIN IMPERIUL AUSTRO-UNGAR, MOTIV PENTRU CARE ECHIPA A EVOLUAT CONTRA UNOR COMBATANTE MAGHIARE' ...:))

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • •••
  • 7