Articol de Ovidiu Minea - Publicat duminica, 03 februarie 2008 00:00
Vasile Simionaş crede că transferul atacantului Andrei Cristea este un lucru benefic atît pentru gruparea din Copou, cît şi pentru fotbalist. "Îmi doresc să fim o nouă trambulină de lansare a lui Cristea către fotbalul mare. Este imposibil ca un talent atît de mare să nu îşi revină", a comentat Simionaş. Vicepreşedintele formaţie moldave a analizat şi celelalte achiziţii: "În ceea ce-l priveşte pe Adrian Ilie, se va demonstra că el poate juca la parametri maximi doar la Iaşi. Pe Straton, ieşeanul care a evoluat la FC Botosani, îl ştiu mai de mult şi va fi o soluţie bună pentru centrul defensivei sau la închidere. Şi pe Bîlbă îl consider o achiziţie, deoarece după ce şi-a prelungit contractul cu noi o să vedeţi o alt jucător, fiindcă s-a liniştit. Mai sînt şi cei doi sloveni, Bersnjak şi Pecnik, despre care nu ştiu prea multe, dar sînt convins că sînt valoroşi, dacă Ionuţ Popa i-a dorit la echipă".
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!
Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!