FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - DINAMO

Mihai Rotaru a făcut iureș, după Craiova - Dinamo: „Rușine, rușine! O echipă ticăloasă, cum să vii să îți bați joc?!”

Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova. Foto: Cristi Preda (GSP.RO)
Mihai Rotaru, patronul Universității Craiova. Foto: Cristi Preda (GSP.RO)

Articol de - Publicat vineri, 26 septembrie 2025 23:19 / Actualizat vineri, 26 septembrie 2025 23:55

Mihai Rotaru, patronul de la Universitatea Craiova, a fost extrem de nervos la finalul meciului cu Dinamo, scor 2-2, din runda 11 din Superliga.

Mihai Rotaru a fost extrem de nervos pe brigada condusă de Adrian Cojocaru pentru că Armstrong nu a fost și el eliminat la faza în care l-a lovit pe Bancu, doar căpitanul Craiovei a văzut roșu, după ce a ripostat.

Mihai Rotaru, după Craiova - Dinamo: „CCA a revenit la vechile obiceiuri”

  • Sursă video: Prima Sport 1

Nu avea voie să nu dea roșu pentru amândoi. Este o rușine. Putem să spunem că CCA a revenit la vechile obiceiuri. Arbitrul aceasta a venit pe Oblemenco ca de obicei. Este singurul arbitru pentru care am fost amendat. Craiova a fost văduvită de două puncte.

Armstrong îl lovește pe Bancu intenționat, apoi Bancu ripostează. Corect era roșu pentru amândoi, să le fie rușine! Amândoi sunt vinovați, trebuia să le dea roșu. Este o echipă ticăloasă (n.r. brigada de arbitri). Nu vii pe Oblemenco cu 22.000 de oameni, iar tu să vii cu aceleași obiceiuri. Au fost faulturi care nu au fost date.

Vine aici și nu dă roșu la Armstrong, nu este decât rea-voință, răutate. Este o rușine de arbitraj, ți-ai bătut joc de 22.000 de oameni care au venit să vadă un duel între două echipe valoroase ale campionatului. Viciere de rezultat, fără discuție, aveam 2-1, conduceam jocul.

Lovitura lui Armstrong este mult mai urâtă decât cea a lui Bancu, plus că Bancu a ripostat. Bancu lovește, e adevărat. Armstrong trebuia să fie primul eliminat, apoi Bancu. Ne-ai stricat această sărbătoare. Nu fura la Craiova! Nu fura nicăieri! Îți bați joc de munca acestor oameni. Investim, încercăm să facem totul corect.

Este singurul arbitru din cauza căruia am fost amendat. Voi fi chemat, fără discuții, dar pe ei de ce nu îi cheamă, de ce își bat joc de spectacol? Atât am avut de spus în momentul acesta. A fost o ticăloșie.

Nu cred că cineva de pe stradă, care joacă doar handbal, poate spune că Armstrong nu trebuia să fie eliminat. Rușine Chivulete, rușine Cojocaru, rușine acestei brigăzi! Ar trebui să fie suspendați 7 etape. Este imposibil să vorbesc despre fotbal. Strici acest echilibru printr-o decizie flagrant ticăloasă. Îl trimiți pe Cojocaru, care nu e un arbitru de top, la Craiova, cu 22.000 de oameni.

De ce îți bați joc de noi? Sunt și alți arbitri capabili să arbitreze acest meci. Trimite-mi un arbitru capabil să arbitreze un astfel de meci”, a spus Mihai Rotaru, la Prima Sport.

Citește și:
GHINION imens pentru România! S-au schimbat cele 4 posibile adversare din semifinala barajului pentru Campionatul Mondial
Nationala
GHINION imens pentru România! S-au schimbat cele 4 posibile adversare din semifinala barajului pentru Campionatul Mondial
Locul în care renaște speranța » Mihai Neșu, ghid pentru GSP în complexul de 7 milioane € ridicat la Oradea: „Arată mult mai bine decât ne-am așteptat!”
Special
Locul în care renaște speranța » Mihai Neșu, ghid pentru GSP în complexul de 7 milioane € ridicat la Oradea: „Arată mult mai bine decât ne-am așteptat!”
FRF a anunțat selecționerul pe care se bazează la baraj: „Mare talent de antrenor!”
Nationala
FRF a anunțat selecționerul pe care se bazează la baraj: „Mare talent de antrenor!”
Gigi Becali îl așteaptă pe Florinel Coman la FCSB » A pus o singură condiție
Superliga
Gigi Becali îl așteaptă pe Florinel Coman la FCSB » A pus o singură condiție
EXCLUSIV Decizia finală - taxa impusă de România pe colete Shein, Temu, Alibaba
Profit.ro
EXCLUSIV Decizia finală - taxa impusă de România pe colete Shein, Temu, Alibaba
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Scandal de proporții în Bosnia: „Interziceți românii pe stadion! Escortați-i afară din țară!” » De vină e un banner scandalos

Furtună în Iran! Un clip apărut pe internet „fără voia fotbalistului” a pornit o anchetă pentru „încălcarea moralității publice” » Imaginile sunt acum pe tot internetul


Comentarii (52)
Heiheiargesul1987
Heiheiargesul1987  •  28 Septembrie 2025, 00:06
Postat de Donose pe 27 Septembrie 2025, 00:12

Ca să fie obiectiv Grădinescu ar trebui să fie impartial, ori el fiind (autodeclarat!) FECESEBIST, comentează "în consecință"... De pildă fazele litigioase le comentează si in meci, si după meci, într-o maniera smecherească care deranjează PE TOȚI SUPORTERII CELORLALTE ECHIPE! De ce i se mai permite să comenteze dacă a îmbătrânit așa de urât??

Mie mi se pare că dă și în Fcsb ori de cate ori consideră. Si oricum il prefer tuturor celorlalti comentatori aflati in activitate pentru ca se simte ca are ceva din scoala veche, ceea ce eu zic ca e bine. Desigur, pana la urma e si chestie de gust. Eu unul nu ii pot deloc asculta pe comentatorii asa-zis moderni de la Digi, frazele lor nu au cap si coada, pare ca nu si-au pregatit cu nimic meciul inainte, că vin cu temele nefăcute și nu au sare și piper. Probabil dupa ce se va retrage Gradinescu, singurul acceptabil va ramane Cosmescu...In rest, va fi cam jale..parerea mea..

creeperno534
creeperno534  •  27 Septembrie 2025, 23:10

S-a stricat prazul

ares2024
ares2024  •  27 Septembrie 2025, 17:48

Plâng prăzarii.........!

Vezi toate comentariile (52)
Comentează