FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FC VOLUNTARI

FOTO Ce lovitură! Reghecampf a pierdut un jucător esențial » Lacrimi pe banca oltenilor

În minutul 25 al meciului Universitatea Craiova - FC Voluntari, Elvir Koljic a ieșit accidentat. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 09 august 2021 22:01 / Actualizat luni, 09 august 2021 22:23

În minutul 25 al meciului Universitatea Craiova - FC Voluntari, Elvir Koljic, care a resimțit în ultimele zile dureri la piciorul operat, a ieșit accidentat de pe teren.

Imaginile TV nu au surprins un moment anume în care Koljic să fi lovit de vreun adversar. Atacantul în vârstă de 26 de ani s-a așezat brusc pe gazon și a cerut schimbarea. Staff-ul medical l-a bandajat apoi în jurul gleznei de la piciorul drept.

Bosniacul, exasperat de situația sa medicală, a avut lacrimi în ochi după ce a încheiat socotelile cu meciul. În locul său, Reghecampf l-a introdus pe Jovan Markovic.

Așa arată glezna lui Koljic / captură Digi Sport 1
+1 FOTO

Elvir Koljic a avut un sezon de coșmar!

Atacantul bosniac s-a accidentat grav în octombrie 2020 - fractură de peroneu - în partida câștigată de CS Universitatea Craiova cu Poli Iași, scor 1-0.

A lipsit 6 luni! A revenit pe gazon spre finalul sezonului precedent, însă problemele fizice l-au chinuit din nou, iar bosniacul nu și-a putut ajuta echipa în lupta la titlu. Koljic a fost apt la începutul noului campionat, însă problemele nu l-au evitat.

CSU Craiova - FC Voluntari 3-0 » Repriza de aur a sezonului pentru olteni! Cum a rezolvat Reghe jocul + Clasamentul ACUM
CSU CRAIOVA - FC VOLUNTARI 3-0

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”