FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - ASTRA 1-0

Unul dintre preferații lui Becali a fost cel mai slab stelist în meciul cu Astra! Cine au fost eroii roș-albaștrilor și cine a strălucit la giurgiuveni

Articol de GSP - Publicat luni, 12 septembrie 2016 09:36

Steaua s-a impus în derby-ul cu Astra, 1-0, și se află pe primul loc, cu 12 puncte avans față de campioană.

Meciul a fost unul echilibrat, ambele echipe având ocazii importante de a marca. Partida a fost decisă de Boldrin, care a marcat din lovitură liberă în minutul 45.

Cei mai buni oameni ai meciului au fost Boldrin, marcatorul golului, și portarul Niță, care a avut mai multe intervenții salvatoare. Cei doi au primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor.

Florin Tănase și Bojan Golubovici au fost steliștii cu cea mai slabă evoluție, fiind schimbați în repriza a doua. Aceștia au primit nota 5, cea mai mică a meciului.

De la Astra, cel mai bun jucător a fost Silviu Lung jr., care și-a salvat echipa în mai multe rânduri. Portarul a fost notat cu 7. Junior Morais, Lovin și Ioniță II au fost cei mai slabi giurgiuveni, primind nota 5.

Reghecampf a primit nota 7, în timp ce Cristi Petre a fost notat cu 6.