Alte știri din fotbal
Așa a bătut U Cluj în Giulești! Faza prin care ardelenii au făcut-o șah-mat pe Rapid
0
Rapid - U Cluj 1-2 » Plutind spre titlu: Mendy și Stanojev au făcut ce au vrut în Giulești!
18
Schimbat înainte de pauză în Rapid - U Cluj, Dan Nistor a făcut urât
0
Ce nu s-a văzut la TV în Farul - Slobozia: „Îmi pare rău de Ianis!”
0
Știri din fotbal internațional
Inter - AS Roma, Chivu mai poate face un pas spre titlu
0
Răzvan Lucescu s-a zbătut degeaba în PAOK - Panathinaikos » Antrenorul vine în această seară la București
1
Ionuț Radu, integralist în spectaculoasa revenire a Celtei la Valencia: ce notă i-au dat spaniolii
0
Dă de pământ cu strategia Italiei: „Yamal și Musiala ar juca în Serie B”
3
Lifestyle
Prezentatoarea s-a afișat cu fotbalistul mai tânăr cu 11 ani și a „rupt” Internetul: „Genul de dragoste...”
2
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
17
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Un grădinar a plantat semințele unei roșii dintr-un burger de la McDonald’s ...
Libertatea
Controverse privind resturile unui C-130 Hercules: SUA spun că şi-au ...
Adevărul
George Copos, piruete cu restaurantul „Panoramic” din Brașov: „De 20 de ...
GSP SPECIAL
Boala pe care autoritățile de la Moscova vor să o țină ascunsă și care face ...
Libertatea
Era vorba in articol de asa zisa echipa de futbol a lui Negoita. Deci, despre fotbal si comentam, ca Negoita nu e Lipa. NU aveti decat sa va laudati cu reusitele de pa la canotaj, atletism, ca la fotbal Steaua va da ceata la trofee. Iar in Europa, CSMS Iasi sigur ar elimina 17 Nentori, voi -am indoieli ca ati reusi.:)))))))
Era vorba de in articol de asa zisa echipa de futbol a lui Negoita. Deci, despre fotbal si comentam, ca Negoita nu e Lipa. NU aveti decat sa va laudati cu reusitele de pa la canotaj, atletism, ca la fotbal Steaua va da ceata la trofee. Iar in Europa, CSMS Iasi sigur ar elimina 17 Nentori, voi -am indoieli ca ati reusi.:)))))))
Totul se rezuma la fotbal...comentariile fcsb-istilor ,la infringerile cu 17 Nentori sau cu "pescarii"feroezi,adevarat infrangeri greu de digerat la vremea respectiva,dar intr-o competitie sportiva exista un invingator si un invins,acest lucru se uita.DINAMO BUCURESTI este cel mai mare club din Romania la ora actuala fata de rivala CS Steaua Bucuresti.Dinamo vs.Steaua palmares pana in anul 2010:Jocuri Olimpice-122 medalii vs.86 medalii,Campionate Mondiale-797 vs.403,Campionate Europene-880 vs.506,Campionate Balcanice-3675 vs.2382,Titluri Campioane Nationale-10751 vs.7483....nu totul se rezuma la fotbal,ci la toate disciplinele sportive,asta este realitateape care nu o inteleg toti.De comentarii rautacioase,ura si limbaj vulgar suntem satui marea majoritatea,dar atat pot unii sa arate ,tine de educatie ,cultura si de A FI OM.
Nu e nici o tragedie, Negoita trebuia sa se asptepte la asta cand ne-a bagat in insolventa. Acum trebuie sa bage Negoita bani, sa faca un lot puternic, sa castige campionatul si sa ajungem cat mai departe in UCL/EL.
"Nu vreau să mă entuziasmez prea tare, prea repede." Danciu saracu' credea ca vorbeste cu nevasta-sa in pat cand distinsa doamna ii arata fofoloanca. Ce ma distreaza cel mai tare sunt "semnalele" astea "pozitive" care le tot primea si el si neputinta de cand a inceput povestea asta. Au primit la semnale pozitive de nu mai stiau ce sa faca saracii, de aici si entuziasmarea precoce a lui Danciu probabil. Stau si ma intreb care or fi fost semnalele alea pozitive la care se refereau ei.. sa fie ce visau noaptea, ce-i mintea securistul sef ***, ce debita Mitica la o cafea ("Domne', va spun eu, n-au cum sa nu va lase in Europa, bai fratilor, pai aia sunt baieti destepti mai, nu se joaca.. a si Taru va fi luat de MU cu 20 mil., Gica a vorbit deja cu Mou.). Lasand gluma deoparte acum stau si ma intreb cat de naivi si prosti sunt coregrafii sefi din peluza si cat mai pot inghitii gogosi dupa gogosi venite de la neputinta.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Moral si sportiv Dinamo avea dreptul sa participe, perfect pana aici! Mai departe cand dai vina pe FRF, esti pe dinafara, imi pare rau sa o spun! Sa iti explic. Anul competitional UEFA incepe la 1 Iunie , cu efect pentru anul urmator, acesta fiind termenul final pana la care se poate inscrie un drept de participare al echipelor europene, in conformitate cu regulamentele nationale. In raport cu insolventa cluburilor , in manualul de licentiere al FRF exista o conditie clara, cu valoare de lege, impusa tot de UEFA: obligatia unei decizii definitive , irevocabile, a tribunalului cu privire la iesirea din insolventa. Asa functioneaza legea insolventei, si nu doar la noi. UEFA nu doreste sa isi compromita competitiile prin complicatii legale dictate de tribunale, etc. In Martie 2015, ANAF a contestat prin apel (si aici obligatie a legii) decizia de prima instanta prin care se oficializa iesirea din insolventa a lui Dinamo (plata tuturor datoriilor, etc) . Termenul de judecata a apelului a fost fixat pentru Septembrie (asa merge justitia in Romania), evident depasind mult limita pana la care FRF trebuia sa decida prin comisiile de licentiere dreptul de participare in competitiile europene si sa comunice totul catre UEFA inainte de 1 Iunie, cum spuneam mai sus. Apelul s-a judecat in Septembrie in favoarea lui Dinamo. Singura sansa era ca Dinamo sa faca presiuni asupra sistemului legal din Romania sa devanseze naibii termenul apelului. S-a tacut malc!!
Pai se cheama ***... echipa fara titluri de cand s a ars la degetele de pe butoane borcica butelie... cu aia s superiori ei. Si au si *** gen zecs si ave biancorosi....
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Voi vorbiti despre cine o sa scoata CSMS-u' din Europa, bah? Da' pe voi v-au scos numai Real, Bayern, Juve?=)) 17Nentori, Elfsborg si alti necunoscuti nu- mai tineti minte? 'ai de capu' vostru de performeri europeni! Sa mearga CSMS, sunt cu datoriile la zi, la Iasi v-au calarit tot meciul, aia ati scapat cu un 0-0, deci cu ce sunteti mai buni?
Bogdany8.... in prima parte a comentariului tau am vazut lucruri de bun simt. Pe ur.a ai luat o pe aratuta si de aceea te chis in cap. Plus ca si pe voi va rusineaza mereu prscarii gaeroezi, bucatarii albanezi si picolii norvegieni. Deci nu sunteti departe de iasi. Si n ati fost in ultimii 15 ani deloc peste.
Eram sigur ca asta va fi deznodamantul, multi au mers pe credibilitati si pe cazurile U.CLuj si Rapid cand au intors deciziila la TAS dar aici nu au putut face la fel, asta e, anu asta stam pe margine, negoita mai bine ar baga bani si ar face o echipa competitiva inca de acum ca la anu avem drept de participare in cupele europene !!! Deci echipa trebuie facuta de acum ca sa ai la anu un nucleu solid, inchegat si omogenizat !!! Forzza Dinamooo
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.