FOTBAL  »  Superliga  »  PROCES

UPDATE FOTO Gigi Becali a cerut magistraţilor să fie eliberat: "Risc să rămîn paralizat!" Ce a decis instanţa

sursă foto: Libertatea
sursă foto: Libertatea

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 februarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 19 februarie 2014 15:35

UPDATE 15:30 Instanţa a rămas în pronunţare şi mîine va anunţa decizia dacă Gigi Becali va putea ieşi din închisoare pentru a se opera, informează România TV.

UPDATE 11:45 Avînd un nou avocat, Gigi Becali s-a prezentat azi în faţa magistraţilor şi a încercat să-i convingă pe aceştia să-i acorde întreruperea pedepsei pentru a putea fi operat.

"Cînd cinci opinii ale medicilor neurochirurgi, între care şi medicul Ciurea, care este cel mai mare din România, arată că dacă nu se face operaţia este pericol de paralizie, nimeni nu mă poate obliga să fac această intervenţie la un doctor pe care îl vor instituţiile statului", a declarat Becali în faţa instanţei, potrivit Mediafax.

Patronul Stelei, care a venit din nou  purtînd, ca şi la termenele anterioare, un guler cervical, a mai afirmat că 10-20 de persoane care au suferit intervenţii similare în ţară au rămas paralizate şi că el nu vrea să păţească acelaşi lucru. Becali vrea să fie operat la Viena.

------------

Gigi Becali va afla azi dacă instanţa îl va elibera pentru trei luni, pentru ca patronul Stelei să poată fi operat.

Pentru a avea şanse mai mari şi pentru ca cererea să nu-i fie din nou respinsă, Becali a apelat la un alt avocat. Este vorba de Maria Vasii, cea care l-a reprezentat pe Cristian Cioacă şi a reuşit să-l scoată pe acesta din arest.

Raportul făcut de experţii în medicină se află acum pe masa judecătorilor. Medicii au costatat că patronul Stelei trebuie operat urgent, procedură care Becali ar vrea să aibă loc la Viena.

 

Citește și:
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Europa League
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Europa League
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Campionate
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
FOTO Brand de mare succes în comunism revine pe piață
Profit.ro
FOTO Brand de mare succes în comunism revine pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (101)
simohayha
simohayha  •  20 Februarie 2014, 10:16
Postat de spivak pe 19 Februarie 2014, 23:49

Ăsta când crapă odată?

Imediat dupa Ţâră, Goanţă si cu Gheară... :)

bimbi79
bimbi79  •  20 Februarie 2014, 08:54
Postat de kristymin pe 19 Februarie 2014, 23:05

becali amituit oameni bine asezati ca sa se dea liber la acel schimb de terenuri .....asa ca....mai bine il lasam acolo unde e acum ca nu paralizeaza ; alea-s doar trucuri ca sa poata iesi si sa fuga din tara

De ce nu a fost condamnat pt mituire ? Esti greu de cap

iulybalog
iulybalog  •  20 Februarie 2014, 05:08

Teatru la stina!

Vezi toate comentariile (101)
Comentează