Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Jucătorul din Premier League a declarat „război” propriului club
0
Luis Enrique, mesaj clar pentru două vedete: „Dacă nu sunt fericiți, găsim o soluție” » Liverpool stă la pândă
0
Manchester City, 100 de milioane de euro pentru starul de 18 ani care a impresionat la Mondial
1
Flick nu l-a convocat pe Balde! » Marca sugerează un transfer iminent
0
Lifestyle
Una dintre cele mai sexy cântărețe din România a făcut show, înainte de UTA - Corvinul: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
ȘOCANT! Ce s-a ales de vila de 2 milioane de euro a lui Vasile Turcu, în 9 ani de la decesul fostului acționar de la Dinamo
8
„Călăreața apocalipsei” » Și-a lăsat mască urmăritorii cu noile fotografii provocatoare
4
Salariile primarilor cresc, pas cu pas, pe noua lege. Cine va ajunge la o ...
Libertatea
Ce faci dacă te trezeşti brusc cu un pieton în faţa maşinii. Analiza ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
Sectorul A7 Adjud – Bacău va deveni a patra cea mai lungă inaugurare de ...
Libertatea
"Pentru a deveni tehnician oficial al Stelei, Rădoi trebuie să obțină carnetul de antrenor, licența B, licența A și licența PRO, ceea ce ar dura aproximativ 5 ani." Băi, las-o! Dar toţi analfabeţii care au ajuns antrenori în prima ligă câţi ani de şcoală au făcut? Toţi bătrânii ăştia care nu leagă două vorbe şi cărau ţuicile prin cantonamente înainte de '89 au făcut cursurile proului prăjit?! Atâta ipocrizie şi nesimţire rar am mai văzut. Vor unii să ia nişte bani pentru cursrusi şi diplome cu care te poţi şterge liniştit la (***)
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Încerc... Iată... Exact asta spuneam și eu... Sunt diferite! Diploma de absolvire studii medii se refră la absolvirea unei instituții de învățământ post-liceal iar diploma de bacalaureat atestă încheierea studiilor liceale. Legea învățământului e clară, nu este lăsată la voia fotbaliștilor!
Ca tot vorbim de gaselnite...multe facultati particulare nu conditioneaza existenta diplomei de bacalaureat la inceputul studiilor universitare, doar obligativitatea existentei ei pana la examenul de licenta. Nu mi se pare ca 90% din "antrenorii" de la noi ar avea mai mult de 10 clase dupa comportament si exprimare. Gaselnita cu "studiile" in Republica Moldova a fost folosita de multa lume pentru obtinerea titlului de doctor.
Si ***-ului i-au fost anulate datoriile in 2003,rebenciug stie mai bine.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Adevarul e ca simpla diploma de antrenor nu schimba nimic in termeni practici.
lali,ia zi'o ma si p'aia cu "ros-albastii...campionii campionii din muuuurees...olee olee olee"
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
"finule,antrenezi in champions league?"
Sunt sigur insa ca daca incerci putin vei reusi sa faci diferenta intre diploma de absolvire a studiilor medii si diploma de bacalaureat. Ce zici, incerci?
Logic vorbind, ai dreptate. Dar legea nu are intotdeauna de-a face cu logica. Si daca exista o lege, zic eu ca ar trebui respectata. Daca e s-o luam asa, nici ca sa fii manager nu ai nevoie de prea multa scoala. In facultate oricum nu inveti mare lucru, tot practica te face manager, ca si cu antrenoratul. Este o gaselnita, dar nu are nimic ilegal. Sa zicem ca e un pic imoral :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.