FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAŞI - GAZ METAN 1-1

VIDEO / Poli Iaşi - Gaz Metan Mediaş 1-1 (L. Munteanu '66, penalty / Eric '90+1)

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 mai 2010 00:00

Poli Iaşi, ocupanta locului 16 în clasament înaintea rundei, a primit azi vizita lui Gaz Metan Mediaş, locul 13 înaintea meciului direct.

Primul gol a fost marcat de L. Munteanu, din penalty, în minutul 66, la primul şut pe spaţiul porţii al gazdelor.

Egalarea a venit în minutele de prelungire, cînd Eric a şutat din lateralul careului mare.

Poli Iasi a început cu: Brăneţ, Ad. Ilie, L. Munteanu, Nogo, Mihajlov, Constantin, Ignatov, Onicaş, R. Miclea, G. Păun, V. Badea

Gaz Metan a început cu: Buchta, Akaki, Lazar, Trtovac, Hoban, Marovici, A. Munteanu, Kubala, Todea, Gallanis, Eric

Vezi aici cum arată acum clasamentul în zona inferioară!

Vezi aici desfăşurarea partidei în format liveTEXT!

VIDEO / Miclea şutează cu piciorul stîng pe lîngă poartă, deşi avea doi coechipieri liberi

VIDEO / Miclea reia cu capul peste poarta lui Buchta

VIDEO / 1-0 / În minutul 66, Lucian Munteanu transformă un penalty obţinut de Ignatov

VIDEO / 1-1 / În minutele de prelungire, Eric a adus egalarea

Urmăreşte aici alte faze din Poli Iaşi - Gaz Metan!