FOTBAL  »  Superliga  »  ETAPA A 28-A

Urmăreşte cele mai tari faze din Pandurii - U. Craiova, de la ora 20:30

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 mai 2009 00:00

Universitatea Craiova a pierdut în derby-ul Olteniei, 0-1 la Tîrgu-Jiu şi se îndepărtează de obiectivul european stabilit la începutul returului. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Ghindeanu în minutul 20.

ECHIPE DE START
Pandurii: R. Stanca - Cardoso, Chibulcutean, Martinovici, Ad. Rusu - Ghindeanu, Fl. Stîngă,  Murgan, Vasilache - Al. Piţurcă, Raskovic.

U. Craiova:
Bornescu - Dănănae, V. Găman, D. Stoica, Rose - Prepeliţă, Dilevski, Bărboianu, Wobay - M. Costea, Fl. Costea.

Citeşte aici comentariul liveTEXT al partidei!

Vezi mai jos cele mai tari faze!

În minutul 10, Raskovici îl depăşeşte pe Bornescu în apropierea liniei de fund, încearcă recentrarea în faţa porţii, mingea ajunge la Stîngă, care trage în bară din interiorul careului!

U. Craiova:

În minutul 20, Raskovici trimite un balon în faţa porţii lui Bornescu, Rose ratează intervenţia iar mingea ajunge la Ghindeanu, care înscrie cu un şut plasat din interiorul careului.

În minutul 37, Florin Costea trage din voleu de la 17 metri, dar mingea trece pe lîngă poartă.

În minutul 40, Raskovici scapă singur cu Bornescu, are timp să-şi pregătească execuţia, însă şutează previzibil şi goalkeeperul Craiovei respinge în corner!

În minutul 42, Ghindeanu şutează puternic de la 20 de metri, însă balonul trece peste poartă.

În minutul 44, Stîngă centrează în faţa porţii pentru Raskovici, dar Bornescu iese excelent şi respinge.

În minutul 49, Costea şutează puternic de la 20 de metri, însă balonul trece pe lîngă poară.

În minutul 58, Raskovici pătrunde excelent în careul Craiovei şi trimite spre poartă, dar şutul său este scos de pe linia porţii de Dorel Stoica.

În minutul 64, Wobay execută o lovitură liberă de la 20 de metri, puţin pe lîngă poartă.

În minutul 74, Costea ratează o ocazie imensă după ce şutul său de la 11 metri trece la o palmă de stîlpul porţii.

În minutul 81, Mingea sare la Tilincă după o greşeală a lui Găman, atacantul gorjean preia şi trage la poartă din colţul careului mic, dar Bornescu respinge în corner.

În minutul 90, Păcurar şutează violent de la 20 de metri, dar Bornescu respinge.