FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAŞI - GLRIA BISTRIŢA 0-0

Vezi cele mai tari faze VIDEO din Poli Iaşi - Gloria Bistriţa 0-0!

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 decembrie 2009 00:00

Poli Iaşi şi Gloria Bistriţa au încheiat la egalitate, 0-0, o partidă extrem de modestă, în care ambele formaţii au dat impresia că nu pot mai mult decît au arătat.

Vezi cele mai tari faze VIDEO din acest joc pe gsp.ro!

În minutul 1, Bîlbă trimite puţin peste transversală o lovitură de cap din marginea careului mic.

În minutul 6, Neagu se descurcă bine în jumătatea Politehnicii, păcăleşte doi adversari şi trage la poartă, dar Brăneţ deturnează şutul.

În minutul 17, Mihajlov trimite un şut-centrare de la 25 de metri, Bîlbă trece pe sub balon, iar Albuţ reţine.

În minutul 31, Băjenaru şutează pe lîngă poartă din marginea careului de 16 metri.

În minutul 58, în urma unei bîlbîieli în careul Bistriţei balonul ajunge la Bujor, singur în centrul careului, însă atacantul ieşenilor trimite pe lîngă poartă.

În minutul 62, Balde reia din foarfecă, din colţul careului mic, însă Albuţ reţine fără probleme.

În minutul 65, Cristi Constantin primeşte un balon în faţa porţii, însă nu poate să-l învingă pe Albuţ

În minutul 69, Bujor reia cu capul, din marginea careului de şase metri, în braţele lui Albuţ.

În minutul 72, Mihajlov şutează periculos de la 30 de metri, însă Albuţ se întinde şi respinge.